Reklama

Żmigrodzianie coraz bliżej czołówki IV ligi

Piast Żmigród zrobił kolejny krok w stronę ligowej czołówki. Wyjazdowy mecz z Piastem Nowa Ruda, rozegrany wyjątkowo w Kłodzku, od początku układał się po myśli żmigrodzian. Szybko zdobyta bramka pozwoliła gościom przejąć kontrolę nad spotkaniem.

Zespół rywali od połowy marca nie potrafił sięgnąć po komplet punktów, choć jednocześnie rzadko przegrywał. W wielu meczach kończyło się remisami, a jeszcze niedawno Piast Nowa Ruda długo stawiał się liderowi z Sułowa. Jesienny pojedynek obu drużyn także był bardzo wyrównany. W Żmigrodzie padł remis 2:2 po golu straconym przez gospodarzy już w doliczonym czasie gry.

Już w 10. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr po zagraniu piłki ręką w polu karnym. Do piłki podszedł Oleksandr Maksymenko. Pierwszą próbę bramkarz jeszcze zatrzymał, ale przy dobitce był już bezradny i Piast Żmigród objął prowadzenie. Jeszcze przed przerwą bardzo blisko podwyższenia wyniku był Tomasz Wojciechowski. Po jego uderzeniu piłka odbiła się jednak od poprzeczki i gospodarze mogli odetchnąć z ulgą.

Reklama

To, czego nie udało się zrobić w pierwszej połowie, udało się tuż po wznowieniu gry. Już w 46. minucie Tomasz Wroński ruszył prawym skrzydłem i posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne. Wojciechowski dobrze zamknął akcję i z bliska skierował piłkę do siatki. Piast Żmigród prowadził już 2:0 i wyraźnie uspokoił sytuację na boisku.

Gospodarze długo nie potrafili odpowiedzieć. Dopiero w 77. minucie złapali kontakt po dobitce Alexa Szymskiego, który wykorzystał zamieszanie po rzucie wolnym. Końcówka nie przyniosła jednak zwrotu akcji. Zespół z Nowej Rudy nie poszedł za ciosem, a żmigrodzianie utrzymali korzystny wynik i wrócili do domu z trzema punktami.

Reklama

To zwycięstwo może mieć duże znaczenie w końcówce sezonu Kolei Dolnośląskich IV ligi. Remis Lechii Dzierżoniów z Polonią Środa Śląska sprawił, że Piast Żmigród traci już tylko punkt do drugiego miejsca w tabeli. Walka o czołówkę pozostaje więc otwarta. Kolejna okazja do zdobycia punktów już w sobotę, 16 maja. Piast podejmie u siebie AKS Strzegom. Fot.: Marcin Folmer - MKS Piast Żmigród.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo NowaGazeta.pl




Reklama