Reklama

Ponad 200 działek narkotyków. 64-latek zatrzymany

Gdy kryminalni pojawili się pod jego adresem, stało się jasne, że nie będzie to zwykła interwencja. W domu 64-letniego mieszkańca gminy Prusice policjanci znaleźli narkotyki, z których można było przygotować ponad 200 działek handlowych. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęła się prokuratura.

Do interwencji doszło w czwartek, 7 maja. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy prowadzili wcześniej działania operacyjne i od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Trop zaprowadził ich do 64-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie.

Podczas przeszukania domu policjanci natrafili na amfetaminę i marihuanę. Zabezpieczyli ponad 170 gramów amfetaminy oraz ponad 37 gramów marihuany. Jak wyliczają śledczy, z takiej ilości można było przygotować ponad 200 porcji narkotyków przeznaczonych do dalszego obrotu.

Reklama

64-latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także jego majątek. To rozwiązanie stosowane jest po to, by w przyszłości możliwe było pokrycie ewentualnych kar finansowych lub innych kosztów związanych z postępowaniem.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator Rejonowy w Trzebnicy zdecydował, że podejrzany będzie pozostawał pod dozorem policji. Oznacza to, że będzie musiał regularnie stawiać się w wyznaczonej jednostce i pozostanie pod kontrolą śledczych.

Reklama

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Jednak gdy sprawa dotyczy znacznych ilości substancji odurzających, konsekwencje są dużo poważniejsze. W takim przypadku sąd może orzec nawet 10 lat pozbawienia wolności. Źródło, fot.: KPP w Trzebnicy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wiktor - niezalogowany 2026-05-08 22:30:50

    tak wyglądają Prusice burmistrza Banderowicza ! niestety, dopóki się tego ratusza nie przewietrzy zawsze będzie dziadostwo..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefania D. - niezalogowany 2026-05-08 22:51:00

    Prusice od wieków takie same. Genów nie wydłubiesz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anna - niezalogowany 2026-05-09 22:09:04

    Pierwszym genem jest burmistrz znalazł sobie spokojną przystań opozycję wyciął , otoczył kolegami i hulaj dusza ..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo NowaGazeta.pl




Reklama