Gdy kryminalni pojawili się pod jego adresem, stało się jasne, że nie będzie to zwykła interwencja. W domu 64-letniego mieszkańca gminy Prusice policjanci znaleźli narkotyki, z których można było przygotować ponad 200 działek handlowych. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęła się prokuratura.
Do interwencji doszło w czwartek, 7 maja. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy prowadzili wcześniej działania operacyjne i od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Trop zaprowadził ich do 64-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie.
Podczas przeszukania domu policjanci natrafili na amfetaminę i marihuanę. Zabezpieczyli ponad 170 gramów amfetaminy oraz ponad 37 gramów marihuany. Jak wyliczają śledczy, z takiej ilości można było przygotować ponad 200 porcji narkotyków przeznaczonych do dalszego obrotu.
64-latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także jego majątek. To rozwiązanie stosowane jest po to, by w przyszłości możliwe było pokrycie ewentualnych kar finansowych lub innych kosztów związanych z postępowaniem.
Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator Rejonowy w Trzebnicy zdecydował, że podejrzany będzie pozostawał pod dozorem policji. Oznacza to, że będzie musiał regularnie stawiać się w wyznaczonej jednostce i pozostanie pod kontrolą śledczych.
Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Jednak gdy sprawa dotyczy znacznych ilości substancji odurzających, konsekwencje są dużo poważniejsze. W takim przypadku sąd może orzec nawet 10 lat pozbawienia wolności. Źródło, fot.: KPP w Trzebnicy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
tak wyglądają Prusice burmistrza Banderowicza ! niestety, dopóki się tego ratusza nie przewietrzy zawsze będzie dziadostwo..
Prusice od wieków takie same. Genów nie wydłubiesz.
Pierwszym genem jest burmistrz znalazł sobie spokojną przystań opozycję wyciął , otoczył kolegami i hulaj dusza ..
Jak nie podoba się Bandrowicz to zapraszqm do Trzebnicy Matek Długozima daje wiernemu wyborcy mieszkanie zapraszamy
Oj może lepiej się nie wypowiadaj na temat mieszkań , Twój burmistrz jest mistrzem w tych sprawach.
tak wyglądają Prusice burmistrza Banderowicza ! niestety, dopóki się tego ratusza nie przewietrzy zawsze będzie dziadostwo..
Prusice od wieków takie same. Genów nie wydłubiesz.
Pierwszym genem jest burmistrz znalazł sobie spokojną przystań opozycję wyciął , otoczył kolegami i hulaj dusza ..