– Zwracam się z uprzejmą prośbą o interwencję i pomoc w sprawie przyjęć do przedszkoli na terenie Obornik Śląskich. Przedszkole przy ul. Sikorskiego odmówiło przyjęcia naszych dzieci, a my zostaliśmy bez zapewnionego miejsca w przedszkolu – alarmuje jedna z czytelniczek.
Mieszkanka relacjonuje, że problemy zaczęły się podczas rekrutacji do przedszkola przy ul. Sikorskiego. Rodzice najpierw otrzymali informację o zakwalifikowaniu dzieci, a potem także wiadomość o przyjęciu do placówki. Kilka godzin później przyszła jednak kolejna informacja, że komisja rekrutacyjna miała się pomylić, a dzieci ostatecznie nie zostały przyjęte.
Rodzice ponownie składali dokumenty w drugim naborze. Sytuacja się powtórzyła – najpierw otrzymali informację o zakwalifikowaniu, a później o nieprzyjęciu dzieci. Według relacji mieszkanki rodzice byli następnie kierowani do placówki przy ul. Kownackiego, choć – jak twierdzi – wcześniej nie składali tam dokumentów. Na miejscu mieli usłyszeć, że przedszkole nie posiada ich podań.
Mieszkanka uważa, że problem wynika z ograniczenia liczby oddziałów przedszkolnych w gminie. Jak relacjonuje, nie uruchomiono dodatkowych grup m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 i w Siemianicach. Rodzice obawiają się również dużej liczebności grup i przekonują, że mniejsze oddziały sprzyjałyby lepszemu rozwojowi dzieci.
...
Spokojnie, ten tekst możesz przeczytać w całości. Dołącz do nas już teraz! Będziesz mógł czytać wszystkie teksty, bez ograniczeń. Sprawdź, co zyskasz.
Pozostało 80% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze