Reklama

Świadectwa odebrane. Witajcie, wakacje!

Dzisiaj - 26 czerwca - dobiegł końca rok szkolny 2025/2026.

Po kilku miesiącach wytężonej pracy uczniowie szkół w powiecie trzebnickim odebrali świadectwa. Wszystkim życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 minister edukacji Barbara Nowacka skierowała list do pracowników oświaty, uczniów oraz rodziców, w którym podziękowała za zaangażowanie i podsumowała najważniejsze zmiany w polskiej szkole.

Minister zwróciła uwagę na dynamiczne zmiany w świecie cyfrowym, za którymi powinna podążać szkoła: "Zależy mi, żeby dzieci i młodzież uczyły się świadomego korzystania ze zdobyczy technologii. Dlatego doceniam to, że zechcieliście, Drodzy Uczniowie, Drogie Uczennice, spotykać się z nami i wypowiedzieć na temat wyzwań, jakie stawia przed wami rzeczywistość. Dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej — zapewniamy Wam w szkołach nowoczesny sprzęt: laptopy, tablety, ale też 12 tysięcy pracowni AI oraz pracownie STEM. Ponad 5 miliardów złotych przeznaczone na ten cel to zdecydowanie największa inwestycja w edukację cyfrową w historii Polski".

Reklama

Wspomniała też o nowym przedmiocie - edukacji zdrowotnej - który w tym roku wzbudził wiele emocji wśród rodziców, uczniów i nauczycieli: "W tym roku szkolnym pojawił się również nowy, niezwykle potrzebny przedmiot — edukacja zdrowotna. Te zajęcia z pewnością pozwoliły Wam zdobyć narzędzia, które pomogą skutecznie dbać o siebie i innych w wymiarach: fizycznym, psychicznym, środowiskowym czy właśnie cyfrowym."

Na koniec minister zwróciła się także do uczniów: "Drodzy Uczniowie i Drogie Uczennice, serdecznie gratuluję Wam tegorocznych sukcesów edukacyjnych. Zakończenie roku szkolnego to moment, w którym możecie z dumą spojrzeć na wszystko, co udało się Wam osiągnąć — na zdobyte umiejętności, pokonane trudności i nowe doświadczenia, które już teraz budują Waszą przyszłość. Dziękuję za wysiłek wkładany w naukę, wytrwałość i ciekawość świata. Niech nadchodzące wakacje przyniosą Wam wiele dobrych chwil i pozwolą wrócić we wrześniu do szkół i placówek z nową energią, siłą i motywacją."

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo NowaGazeta.pl




Reklama