O nas

NOWa-logo-PATRONAT

NOWa gazeta trzebnicka – niezależny tygodnik powiatu trzebnickiego – od 25 lat ukazuje się na terenie powiatu trzebnickiego do którego należy 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śl., Żmigród, Prusice, Wisznia Mała i Zawonia. Powiat zamieszkuje 83 tys. mieszkańców. Obecnie tygodnik ukazuje się w każdy czwartek. Nakład pisma wynosi 4 tys. egz. Według ostatnich badań czytelnictwa, które w 2006 roku przeprowadził instytut SMG-KRC po tygodnik lokalny każdego miesiąca sięga blisko 40% mieszkańców naszego powiatu.
Obecnie gazeta tworzona jest przez zespół pracowników i współpracowników. Razem jest to ponad 10 osób, które co tydzień współtworzą pismo. 1
Pierwszy numer ukazał się 3 grudnia 1993 roku i od razu zyskał dużą sympatię mieszkańców. Początkowo pismo wydawane było tylko w Trzebnicy, by po kilku miesiącach rozpocząć sprzedaż w całej gminie. Od 1996 roku pismo ukazuje się jako tygodnik i swym zasięgiem obejmuje cały powiat trzebnicki i kilka miejscowości powiatu wrocławskiego. Od 1998 roku pismo dostępne jest również w Internecie pod adresem www.nowagazeta.pl.
1
Dzisiaj tygodnik ma 32 stron i w całości przygotowywany jest za pomocą specjalistycznych programów. W postaci cyfrowej wysyłany jest też do drukarni. Dzięki Internetowi w łatwy sposób można nabyć e-wydanie.
NOWa gazeta trzebnicka w 1998 roku zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla niezależnej prasy lokalnej zorganizowanym przez fundację IDEE.
W 2003 roku otrzymaliśmy II nagrodę w ogólnopolskim konkursie dla redakcji gazet lokalnych, mających największy wpływ na kształtowanie świadomości proekologicznej społeczeństw. Dwa lata później poprawiliśmy wynik i w tym samym konkursie otrzymaliśmy I nagrodę.

 

Niewątpliwie jednym z największych sukcesów było w 2014 roku zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim SGL Local Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne

SGL Local Press to największy i najważniejszy konkurs dla prasy lokalnej w Polsce, dlatego cieszymy się, że nasza praca, mimo ogromnej konkurencji, została doceniona.
W 2015 NOWa gazeta trzebnicka otrzymała aż 6 nominacji w tym samym konkursie: „Najlepszy portal”, „Reportaż”, „Dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna”, „Video”, oraz dwie nominacje w kategorii „Wywiad i inne gatunki publicystyczne”. Jednocześnie była to największa liczba nominacji dla jednej redakcji, spośród wszystkich gazet w całej Polsce.

Adres redakcji:

NOWa gazeta trzebnicka
Godziny otwarcia: pon. – pt. – 9.00-16.00
55-100 Trzebnica, ul. Armii Krajowej 2B
tel.: 71.387-21-31 lub 312-19-62; fax.: 71.387-29-31
e-mail: redakcja@nowagazeta.pl
Skype: Tryb SkypeMe™!


Wydawca: A.R. NOWA s.c.
Daniel Długosz – daniel.dlugosz@nowagazeta.pl
Klaudia Jarzyna – klaudia.jarzyna@nowagazeta.plRedaktor Naczelny:

Daniel Długosz
e-mail: 
daniel.dlugosz@nowagazeta.pl 

Skype: Tryb SkypeMe™!


Alert NOWA24
dyżur dziennikarza 

tel. 693-446-141

Redaguje zespół:

Joanna Lewandowska
e-mail: joanna.lewandowska@nowagazeta.pl

Marta Pietrzak
e-mail: marta.pietrzak@nowagazeta.pl

Współpracują:

Joanna Kowalczyk

Grzegorz Paryna

Władysław RuszkiewiczBiuro reklam i ogłoszeń:

Ewelina Florek
e-mail: reklama@nowagazeta.pl
tel. 71-387-21-31 lub 71-312-19-62
Tel. 601-735-810

Skype: 

Tryb SkypeMe™!