Ranking kredytów gotówkowych – najtańsze oferty

140

Każdy potrzebuje dodatkowych pieniędzy na sfinansowanie swoich potrzeb. Niektórzy decydują się na kredyt gotówkowy w banku, aby uzyskać szybko gotówkę na realizację swoich celów. Jednak wybór najtańszej oferty kredytu gotówkowego nie jest prosty. W poradniku podpowiadamy jak można samodzielnie, lub za pomocą porównywarek ofert bankowych wybrać tani kredyt gotówkowy. Przedstawiamy także aktualny ranking kredytów gotówkowych, które cieszą się największą popularnością wśród klientów.

Na całkowity koszt kredytu gotówkowego składa się wiele opłat. Nie każdy zna dokładnie wszystkie składniki, które składają się na koszt kredytu. Warto jednak dokładnie się z nimi zapoznać, gdyż pozwoli to na dobranie najlepszej oferty bankowej na rynku. W tym celu warto odwiedzić ranking kredytów gotówkowych Totalmoney.pl.

Koszty związane z udzieleniem kredytu gotówkowego to:

 • Oprocentowanie nominalne – jest to najważniejszy koszt kredytu, na który konsument koniecznie musi zwrócić uwagę. Najczęściej w banki podają oprocentowanie stałe dla kredytów gotówkowych. Jest ono ustalane jako stała stopa procentowa, która przez cały okres kredytowania nie zmienia się. Inaczej jest w przypadku zmiennej stopy oprocentowania, w przypadku której harmonogram spłaty oraz oprocentowanie mogą się zmienić. Maksymalne oprocentowanie kredytu nie może przekroczyć dwukrotności odsetek ustawowych, które są równe sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego (obecnie 1,5%) oraz stawki 3,5%. Bank nie może zatem zaproponować kredytu z oprocentowaniem wyższym niż 10%.
 • Prowizja – to jednorazowa opłata za udzielenie kredytu. Wysoką prowizję odczujemy najbardziej zadłużając się na krótki okres.
 • Ubezpieczenie kredytu – obecnie jest standardową opłatą, wliczoną do kredytu gotówkowego. Opłacona przez kredytobiorcę składka trafia do towarzystwa ubezpieczeniowego, które gwarantuje spłatę kredytu w nagłych wypadkach, na przykład śmierci kredytobiorcy, niezdolności do pracy.

Jak samodzielnie wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Można samodzielnie dokonać wyboru najtańszej oferty kredytu gotówkowego. W tym celu warto sprawdzać regulaminy banków, które regulują warunki korzystania z kredytu gotówkowego. Tam powinny być wypisane koszty całkowite udzielenia kredytu, a także takie informacje jak możliwość refinansowania, przedterminowej spłaty czy konsolidacji.

Pomocny w znalezieniu taniego finansowania jest kalkulator kredytowy online.

Po zapoznaniu się z dużą ilością ofert bankowych na rynku finansowym można porównać między sobą kredyty gotówkowe i wybrać ofertę z najmniejszymi kosztami. Nie warto rzucać się na pierwszą lepszą ofertę bankową, ale należy uważnie przeanalizować wszystkie warunki umowy kredytowej, tak aby nie dać się zaskoczyć niespodziewanymi opłatami.

Kredyt gotówkowy – jak znaleźć najtańszą ofertę?

Szukanie najtańszej oferty kredytu gotówkowego samodzielnie jest żmudne i wymaga wiele cierpliwości od przyszłego kredytobiorcy. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy porównywarek kredytów gotówkowych. Są to serwisy, które zbierają  kilkadziesiąt lub nawet więcej ofert kredytów. Konsument podaje w wygodnym formularzu podstawowe dane o interesującym go kredycie (kwota kredytu i okres kredytowania, pożądana szybkość uzyskania kredytu w banku).

Następnie serwis podaje najlepsze oferty kredytów gotówkowych na rynku wraz z warunkami umowy (podane są koszty całkowite i inne istotne informacje o ofercie bankowej). Warto także skorzystać z aktualnych rankingów kredytów gotówkowych. W rankingach górują oferty bankowe, które cieszą się największą popularnością i zyskały dobre oceny oraz recenzje od obsłużonych klientów.

Ranking kredytów gotówkowych – najtańsze oferty

Zapoznaj się z aktualnym rankingiem kredytów gotówkowych, by dobrać dla siebie jak najtańszą ofertę. Przedstawiamy kilka popularnych ofert kredytów wraz z ich warunkami.

1. PKO Bank Polski – Mini Ratka

Kredyt gotówkowy proponowany przez PKO Bank Polski jest jednym z najtańszych wśród innych ofert bankowych. Jego zaletą jest to, że konsument może wybrać długi okres kredytowania, a maksymalna kwota kredytu jest bardzo wysoka. Dla osób o złej zdolności kredytowej mamy dobrą wiadomość. Pożyczka do kwoty 23 000,00 złotych nie wymaga zaświadczeń o zatrudnieniu, a bank oferuje konsolidację chwilówek.

 • Oprocentowanie – 8,99%
 • Prowizja – 0,00%
 • RRSO – 9,37%
 • Maksymalna kwota kredytu – do 200.000 zł
 • Okres kredytowania – 2 – 48 miesięcy

2. BNP Paribas – Kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas jest bardzo popularny wśród polskich kredytobiorców. Warto wybrać tą ofertę ze względu na to, że bank oferuje korzystne warunki kredytu. Kredytobiorca nie musi płacić opłaty przygotowawczej, co obniża koszt kredytu. Zaletą jest także duży maksymalny okres kredytowania oraz możliwość zaciągnięcia kredytu na kwotę aż do 200 000 zł.

 • Oprocentowanie – 9,99%
 • Prowizja – 6,00%
 • RRSO – 13,92%
 • Dozwolona kwota – do 200.000 zł
 • Dozwolony okres – 6 – 120 miesięcy

3. mBank – Kredyt gotówkowy

Oferta bankowa mBank to kredyty gotówkowe o niskich kosztach i przejrzystych warunkach umowy. Zaletą banku jest to, że nie pobiera ona opłaty przygotowawczej. Jednak niekorzystnie dla konsumenta wypadają koszty prowizji, które są dużo większe niż w innych bankach.

 • Oprocentowanie –6,99%
 • Prowizja –12,99%
 • RRSO –14,31%
 • Dozwolona kwota – do 150.000 zł
 • Dozwolony okres – 3 – 120 miesięcy

4. Citi handlowy.

Kredyt gotówkowy z szybką decyzją wstępną, którą Citi Handlowy udziela nawet w ciągu kilkunastu minut. Zaletą tej oferty są elastyczne warunki zapłaty i możliwość konsolidacji chwilówek. Jest to jeden z najkorzystniejszych kredytów gotówkowych na rynku, który ma niskie oprocentowanie i koszty prowizji.

 • Oprocentowanie – 5,99%
 • Prowizja – 6,00 %
 • RRSO – 10,60 %
 • Maksymalna kwota – 150 000 zł
 • Okres kredytowania – do 120 miesięcy

Artykuł partnera

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here