CBA prześwietla oświadczenia majątkowe burmistrza

1741

Pod koniec marca tego roku, do naszej redakcji trafiły dwa anonimowe pisma. Wynikało z nich, że burmistrz Trzebnicy rzekomo nie podał wszystkich informacji w oświadczeniach majątkowych. Dodatkowo z informacji wynikało, że pisma wysłane zostały do CBA oraz do jednej z wrocławskich gazet. Teraz okazuje się, że CBA, wszczęło postępowanie kontrolne. O co chodzi?

CBA zainteresowało się nieruchomościami, które nabywał burmistrz Trzebnicy Marek Długozima oraz jego dzieci. O dziwo wzmianki o wspomnianych nieruchomościach próżno szukać w oświadczeniach majątkowych burmistrza. I właśnie dlatego CBA chce to skontrolować.

W najnowszym numerze przeczytacie o co dokładnie chodzi. Jakie nieruchomości nabywał burmistrz i jego dzieci?

21 KOMENTARZY

 1. Panie Marku Pan się nie boi, duża część Trzebnicy za Panem stoi. Skoro wybrało Pana ponad 60% mieszkańców, to i wolno Panu przecież więcej. I cóż tam z tego, że coś tam, coś tam, może okazać się troszkę, odrobinkę niespójne. Niech ktoś pierwszy rzuci kamieniem…. A przy okazji, chcieliśmy powiedzieć, że tak wspaniałego Burmistrza, kryształowego, mogą nam zazdrościć w Polsce, Księżycu i Marsie wszyscy. Bez wyjątku.

  A Ci co źle Panu życzą, to zazdrośnicy. To nie ludzie, to wilki.

 2. Zapytam tylko o jedno : Czy jest prawomocny wyrok Sądu lub chociaż zarzuty prokuratorskie? NIE!

  Kontrole CBA na donos – LITOŚCI , donieśmy na wszystkich radnych to każdy będzie miał kontrole CBA i o czym to będzie świadczyło ? o niczym! – Kolejna g… burza ojca redaktora!

 3. Jak ta służba ŚMIE kontrolować naszego Burmistrza. Kochanego zresztą. Jak śmie!!!!
  Żeby tak kontrolować z donosu? To jakiś absurd. I do tego jeszcze wszczynają kontrolę po analizie, że coś może być na rzeczy? Kto robił te ANALIZY? KTO? Kto śmie wątpić w uczciwość?
  LITOŚCI. Dobrze mówisz Mieszkańcu. Zazdroszczą, że nasz Burmistrz bogaty?
  Jak bogaty, to chyba operatywny i zapewne oszczędzać potrafi. Jak nikt. Jak nikt….
  Zresztą on już bogaty nie jest. Dzieciom rozdał i rozdaje. Więc o co te Halo?
  Te oskarżenia to na pewno kulą w płot. Na pewno.
  Musimy bronić Burmistrza, po prawda może sama się nie obronić.
  #Muremzakrysztalowymburmistrzem

 4. No cóż p. Długosz red. Nowej Gazety prowadzi za samorządowe pieniądze walkę wraz z swoimi znajomymi z demokratycznie wybranymi w wyborach powszechnych władzami Trzebnicy. Dodam, że z tego co jest mi znane owa gazeta jest wydawana za pieniądze obywateli starostwa trzebnickiego. Może się mylę to poprawcie.

 5. Aha. Chciałem dodać, że ta gazeta, wydawana jest jak słyszałem, w podziemiach Starostwa. Tam często w kazamatach pali się teraz światło. Drukarze, wychodzą potem umorusani farbą. Brudna robota, brudne treści. Poza tym, powtórzę raz jeszcze, że Burmistrz wygrał wybory, więc nikt nic mu nie udowodni. Ważne, że działa dla mieszkańców. Jeśli zdarzyło się zadziałać i dla siebie, to tak jakby działał i dla nas. On też naszym jest mieszkańcem. Proste Lewaczki?

 6. kampania buraczana redaktora, gazeta cofa się,w rozwoju i pojawiają się fobie,a może stan psycho już i chce przerzucić na zwykłych mieszkańców .Teoretycznie jest rok 2029,Długozima przestaje być burmistrzem,to przez najbliższe lata redaktor wszędzie widzi Długozimę,[przerzucanie odpowiedzialności,…]np,. jest, nowy starosta a gazeta jeszcze pokazuje Wysockiego od czasu do czasu żeby mentalnie mieszkańcy jeszcze wierzyli że to on tam cały czas robi zamęt. Redaktor cały czas swoją nieodpowiedzialność [niedojrzałość] próbuje zrzucić na mieszkańców[wyborców] ,pokazując świat według małego Danielka .Bo co znaczy słowo gazeta?? to nie jest ring Długosza z Długozimą kosztem społeczeństwa,na to są inne miejsca ,instytucje /Sam redaktor swoich pracowników[redaktorów] ma za niewolników,bo oni nie mogą mieć własnego zdania,[opini] innego od redaktora.

  • ciekawe kto się kryje mod pseudonimem „max”, coś mi to pachnie urzędnikami. Tylko którymi? Jak czytam te komentarze i lizusostwo, byle tylko się przypodobać burmistrzowi, to aż mnie mdli.

 7. kuriozum debilizmu. Czyż to nie w planach waszego obozu jest zlikwidowanie instytucji CBA???!!! A tu patrz, składacie donos do tej instytucji. Noż k….a cynizm w wielkim formacie!!!

 8. Słyszałem że CBA będzie każdą gminę sprawdzać w powiecie trzebnickim,zaczęli od trzebnicy,nie wiadomo na kim skończą, redakcję chyba też za artykuł o propozycji korupcyjnej..

 9. Na podanych linkach, to wszystko wygląda cacy. Ciekawe skąd zatem te kontrole i rozbiórki. A co z halą widowiskową? Kiedy będzie otwarta? O łącznik nawet nie pytam, bo wiadomo, że nie ma…

 10. Jeśli nikt nie ma nic do ukrycia to nie ma się czego obawiać kontroli. Ja bym natomiast z chęcią widział taką kontrolę w Gminie Prusice. Ba że jest okropnie zadłużona to jeszcze chodzą słuchy o tym ,że są ustawiane przetargi dla znajomych jak i sex aferach przed wyborami na radnego Trzebnicy. Mówi się o ustawieniu działek na rzecz rodziny. Plotek wiele ale znając życie w każdej bajce jest odrobina prawdy. Kontrola by się zawsze zdała choćby dla tego że jak można zadłużyć gminę na ok 35 milionów z odsetkami 50 milionów zł.Takie chodzą słuchy . Najdziwniejsze że gmina niby nagrody dostaje za rozwój. Może i dostaje ale kto będzie spłacał te długi jak inwestycje stoją. Dziwne to wszytko. Tak samo było w Trzebnicy niby rozwojem szło wszytko ale jakim kosztem. Cóż czas i historia pokaże ile w tym wszystkim prawdy. Jednak jedno jest pewne że jak się jest na stołku to jest się nietykalnym.

  • Jakaś prawda jest,Prusice jak wyglądają ? ,ulica wrocławska,ludowa,albo żmigrodzka to tak jak w Indiach .A cały czas mówi się że dotacje są robi się ,miasto jest w takim stanie jak Hurkot zostawił nic się nie zmieniło to co on zrobił to tak zostało.To na co te pieniądze idą? Z kąd burmistrz ma tyle działek,tyle hektarów dzierżawy pola ,czy to nie przeszkadza. Za komuny lepiej było bo były zakłady pracy w samej przetwórni pracowało kilkaset ludzi,i budowało się i osiedlali się w Prusicach,a teraz młodzi uciekają jak najdalej .Tylko w ratuszu mają dobrze bo wypłaty sobie biorą nie byle jakie.Dojazd dobry autostrada pod nosem,ale jak nie ma dobrego gospodarza to nic nie pomorze

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here