Zdrowe tkaniny. Które materiały warto kupować?

48
Crop faceless shot of woman cutting red fabric on wooden table using measuring tape.

Gorzej się prasuje. Są droższe. Jest ich mniej na rynku. Takie argumenty mogą zniechęcać do poszukiwania w pełni naturalnych włókien, ale w gruncie rzeczy sztuczne materiały, mimo że są znacznie tańsze i wygodniejsze w użytkowaniu, mogą wywołać szereg rozmaitych reakcji alergicznych, w szczególności wśród dzieci.

100 procent na metce

Warto uważnie czytać informacje, które znajdują się na metkach wszywanych w odzież. Są na nich uwzględnione wiadomości dotyczące między innymi tkanin, z jakich kupowane ubranie zostało wykonane. Dzięki wnikliwemu zgłębieniu składu danego materiału możemy świadomie decydować o tym, co ma styczność z naszym ciałem. Inwestycją, której z pewnością nie pożałujemy będzie zakup odzieży z metką sto procent cotton, czyli całkowicie bawełnianej, pozbawionej chociażby minimalnych domieszek sztucznych dodatków. Tego typu materiały, które są w pełni naturalne stanowią dla skóry dużo zdrowszy wariant, bowiem są jej przyjazne i ekologiczne, więc nie ma obaw o to, że zakładając koszulkę z bawełny czy lnu pojawi się reakcja alergiczna.

Alternatywa dla standardowej bawełny

Bawełna organiczna stanowi jedną z najpowszechniejszych tkanin z kategorii materiały ekologiczne. By została stworzona, nie jest wymagana nawet najmniejsza ilość chemicznych uzupełniaczy, zatem nie jest ona szkodliwa dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Inwestując w nią,  mamy gwarancję, że nie kupujemy kota w worku. Ekologiczna odmiana bawełny robiona jest wyłącznie z niemodyfikowanych genetycznie nasion. By móc takie pozyskać, konieczne jest otrzymanie certyfikatów organicznych potwierdzających brak jakichkolwiek środków chemicznych. Do użyźniania gleby wykorzystywane są jedynie naturalne sposoby. Dzięki temu bawełna organiczna znakomicie sprawdza się jako materiał nieszkodliwy dla alergików oraz osób z wrażliwą skórą. Bawełnę na metry można zakupić za pośrednictwem sklepu internetowego tkaninydarpol.pl. W serwisie dostępne są też naturalne materiały takie jak len czy jedwab, w różnorodnych odcieniach kolorystycznych.

Materiał promocyjny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here