Powstaną nowe miejsca w przedszkolach w Obornikach Śląskich, Urazie i Wrocławiu

158

Samorząd Dolnego Śląska inwestuje w edukację przedszkolną. Władze województwa po raz kolejny przekazały unijne pieniądze na utworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi, sfinansowanie dodatkowych zajęć i doszkalanie nauczycieli wychowania przedszkolnego. Tym razem blisko 6 mln zł trafi do ośmiu placówek z Obornik Śląskich, Urazu i Wrocławia.

Przedszkola, którym przyznano dotacje, zostały wybrane w konkursie dofinansowanym ze środków europejskich. Jego głównym celem było zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Do naboru, który został rozstrzygnięty w ostatnich dniach, swoje projekty mogły zgłaszać podmioty działające na obszarze tzw. ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 nasze województwo zostało podzielone na trzy takie obszary).

Ostatecznie komisja konkursowa wybrała sześć najlepszych projektów, dzięki którym wsparcie otrzyma osiem przedszkoli. Prawie 650 tys. zł trafi do gminy Oborniki Śląskie, która przeznaczy pieniądze na Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie i utworzenie nowego ośrodka wychowania przedszkolnego z oddziałem integracyjnym w Obornikach Śląskich. We Wrocławiu dofinansowanie otrzymały: Publiczne Przedszkola Wrocławskie Skauty II i Wrocławskie Skauty III, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne ALTO, Przedszkole „City Kids”, „Twórcza Kraina” i „Łobuziaki”. W sumie pieniądze przekazane przez samorząd województwa pozwolą sfinansować 327 nowych miejsc przedszkolnych.

Rozwój edukacji przedszkolnej to zadanie, w które od lat systematycznie inwestujemy. Do tej pory, ze środków unijnych przekazaliśmy na ten cel już ponad 62 mln zł i planujemy kolejne nabory. W ostatnich tygodniach ogłosiliśmy następne dwa konkursy, a w październiku prawdopodobnie uruchomimy trzeci. Ich łączna pula to około 32 mln zł – podsumowuje marszałek Cezary Przybylski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here