Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w Internecie?

59

Okres dojrzewania to czas, w którym dzieci często zmieniają się nie do poznania. Nowi koledzy i zainteresowania, spędzanie długich godzin poza domem, a także życie w wirtualnym świecie niosą ze sobą wiele zagrożeń. Co gorsza, rodzice często tracą kontrolę nad dojrzewającymi dziećmi, które zamykają się w sobie i przestają opowiadać o swoich problemach. Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko spotkało coś złego, możesz sprawdzić jego aktywność w sieci. Wystarczy, że wybierzesz podsłuch na telefon, a Twoja pociecha będzie o wiele bezpieczniejsza.

  1. Facebook, Instagram, WhatsApp, czyli jak dzieci spędzają czas w sieci
  2. Jak zareagować, gdy dziecko ma do czynienia z cyberprzestępczością?

Szpiegowanie telefonu dziecka to zwykle ostateczność dla rodziców, którzy obawiają się o swoje dziecko. Podsłuch na smartfona jest rozwiązaniem w przypadku, gdy próby rozmowy z pociechą nie przynoszą rezultatu. Wystarczy go zainstalować i w dowolnym czasie sprawdzić, co dzieje się z synem lub córką i jaki jest powód zmiany ich zachowania.

Facebook, Instagram, WhatsApp, czyli jak dzieci spędzają czas w sieci

Dzieci w wieku dojrzewania są wyjątkowo aktywne w sieci na portalach społecznościowych. Posiadanie konta na Facebooku lub Instagramie oraz korzystanie z WhatsApp’a to dla nich sposób na utrzymywanie dobrych relacji z rówieśnikami. Niestety, serwisy społecznościowe niosą zagrożenia dla dzieci związane między innymi z kontaktem z pedofilami. Osoby o skłonnościach pedofilskich często podszywają się pod dzieci i wyszukują w sieci kilkunastoletnie dziewczynki lub chłopców, próbując nakłonić ich do spotkania. Podsłuch na Facebooku lub SMS daje możliwość sprawdzenia, z kim rozmawia dziecko w mediach społecznościowych lub poza nimi i jaka jest treść tych rozmów. Dzięki temu rodzic może w porę zareagować i uchronić pociechę przed poważnymi zagrożeniami.

Jak zareagować, gdy dziecko ma do czynienia z cyberprzestępczością?

Po zainstalowaniu w telefonie dziecka podsłuchu takiego jak https://podsluchy24.pl/podsluch-telefonu/ i odkryciu, że ma kontakt z cyberprzestępczością, powinno się jak najszybciej zgłosić sprawę na policję. Jest to ważne, zwłaszcza gdy z dzieckiem skontaktował się pedofil. Jeżeli odkryje się, że dziecko jest nękane przez rówieśników ze szkoły, najpierw powinno się poinformować o tym placówkę edukacyjną, która jest zobowiązana do podjęcia kolejnych działań. Jeśli szkoła nie wywiąże się z tego obowiązku, rodzic ma prawo zgłosić nękanie policji, która przekaże sprawę do prokuratury i sądu rodzinnego.

Jeżeli interesuje Cię podsłuch na telefon, sprawdź, jak go zainstalować i jak z niego korzystać https://www.youtube.com/watch?v=56PjE6TuuZA

Artykuł sponsorowany

1 KOMENTARZ

  1. Litości. Autor zewnętrzny i podsłuchy dla dobra dziecka??
    Ktoś zaintersowany – mamy policję, straż miejską i kilku ogarniętych Trzebniczan w sprawie cyberprzemocy i cyberprzestępczości … ale nie … lepiej pierdolnąć reklamę podsłuchów w gazecie lokalnej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here