Dni Karpia w Dolinie Baryczy

359
Dolina Baryczy słynie z karpia, który jest tu hodowany od ponad 800 lat

10 tygodni, ponad 80 wydarzeń, rybne przysmaki oraz piękne rękodzieła, a do tego zawody wędkarskie, liczne atrakcje sportowe i imprezy muzyczne – tak w skrócie można opisać to, co przez najbliższe tygodnie będzie działo się w Dolinie Baryczy. Już 1 września ruszają tam 14. Dni Karpia!

Od początku września do 10 listopada w Dolinie Baryczy będzie królował jej najlepszy produkt, czyli karp. Organizowane już po raz czternasty Dni Karpia to impreza podczas której każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sportu sprawdzą się w Biegu Karpia czy Rajdzie Rowerowym tropem karpia. Smakosze spróbują specjałów na Festiwalu Karpia Milickiego oraz specjalnej degustacyjnej kolacji rybnej, natomiast na dzieci będą czekały rodzinne warsztaty z rybką, podczas których wykonają craftową gigantyczną rybę i upieką karpia z ciasta chlebowego. Głównymi i charakterystycznymi punktami są jednak imprezy wędkarskie, na których będzie można złowić złotego karpia, powalczyć o Puchar Wójta Gminy Sośnie czy wziąć udział w Maratonie Karpiowym o Puchar Karpiarza 2019.

Jedną z atrakcji Dni Karpia jest obserwacja ptaków podczas spacerów ornitologicznych

Tegoroczna edycja Dni Karpia jest wyjątkowa ze względu na nowe wydarzenia, m.in.: objazdowe wycieczki z przewodnikiem szlakiem wielkich rodów Doliny Baryczy, warsztaty kiszenia ze zwyciężczynią Masterchef Junior Julką Cymbaluk czy Drzwi Otwarte w Gospodarstwie Ruda Żmigrodzka Ośrodku Edukacji w Krośnicach. W tym roku każdy kto kupi bilet na imprezy płatne lub odbierze bon na wydarzenia bezpłatne, może wybrać w systemie internetowym nagrodę. Do wyboru są m.in. kubki, koszulki, breloczki czy słoiczki z przetworami rybnymi i owocowymi. Po raz pierwszy organizatorzy otwierają także sklep internetowy z pamiątkami z wydarzenia.

Tak jak w poprzednich latach, tegorocznym partnerem wspierającym imprezę jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Program wydarzeń oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej dnikarpia.barycz.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here