Z ostatniej chwili! Hala budowana niezgodnie z przepisami. Budowa wstrzymana

3349
Nadzór budowlany wstrzymał budowę hali. Co będzie dalej?

Sprawdziły się czarne scenariusze, o których wielokrotnie pisała nasza gazeta. Nadzór budowlany 26 sierpnia wydał postanowienie nakazujące wstrzymanie robót budowlanych przy hali widowiskowo sportowej w Trzebnicy, która budowana jest obok Szkoły Podstawowej nr 2.

Inspektor wskazał na realizację budowy niezgodnie z pozwoleniem na budowę, projektem budowlanym oraz przepisami. Jednym z istotnych powodów, było zrezygnowanie z realizacji „tunelu łączącego budynek szkoły z budynkiem hali”.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał budowę hali…
Na końcu tekstu, kolejne strony postanowienia PINB

O rezygnacji z budowy łącznika, jako pierwsza poinformowała nasza gazeta. Urzędnicy początkowo nie chcieli udostępnić dokumentów i potwierdzić tej informacji. Ukrywali też, kto dokonał i na czyje polecenie wykreślenia z umowy z wykonawcą, budowy łącznika. O tym nie wiedziała również Grażyna Kantecka, dyrektor SP nr 2, która dopiero od nas dowiedziała się o całej sprawie.

Tymczasem burmistrz Marek Długozima na łamach samorządowej gazetki, próbował całą winę zrzucić na radnych, dziennikarzy czy na firmę, która poinformowała o nieprawidłowościach. Tymczasem z postanowienia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jasno wynika jakie są nieprawidłowości i kto za nie odpowiada, przecież  inwestorem jest Gmina Trzebnica.

Czy teraz na apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, burmistrz znowu będzie próbował wmówić ludziom, że winni opóźnień i wstrzymania budowy hali, są radni opozycyjni czy dziennikarze, a może raz po męsku przyzna, że to on ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie jego „autorskie pomysły”?

Pytanie, czy mimo tego, że hala, która budowana była niezgodnie z pozwoleniem na budowę, gmina odbierała te prace i za nie płaciła? Kto za to odpowiada? Kto decydował o wypłatach, za prace, które jak się okazało wykonane zostały wbrew przepisom?

Przypomnijmy, że budowa hali według umowy z wykonawcą miała zakończyć się w styczniu 2019. Następnie z niejasnych przyczyn (niektórych dokumentów gmina do dzisiaj nie chce nam udostępnić) został podpisany aneks wydłużający termin do 15 sierpnia 2019. Dzisiaj wiemy, że i ten termin został już przekroczony. Ciężko też mówić, o jakimkolwiek konkretnym terminie otwarcia hali i czy zostanie odebrana przez PINB.

Gmina Trzebnica, poprzez zgodę na przedłużenie terminu, zrezygnowała także z naliczenia wykonawcy kar umownych. Dzisiaj byłoby to, już ponad 7 mln zł!

Przy tej inwestycji jest jeszcze wiele innych kontrowersyjnych spraw.

Więcej w kolejnym numerze NOWej Gazety Trzebnickiej

42 KOMENTARZY

 1. Ciekaw jestem kiedy szczujnia trolli znów zacznie napierać, wsparta psychofanami burmistrza, że to wina Gazety, Radnych opozycyjnych, Sąsiadów działek obok hali i dziadka z wermachtu, który ostatnio zostawił niewypał przy rondzie. Mądry Marian powyżej, też dotyka problemu, związanego ze skanowaniem. To pierwszy z troli. Wszyscy winni, tylko NIE miłościwie nam panujący. Przecież gdyby nikt nie nakablował, wszystko byłoby w porządku. A to, że KTOŚ świadomie zmieniał plany, nie dbając o projekty zamienne? A po co? Jakoś to będzie. Kpina z prawa, kpina z przepisów, kpina z dbałości o dobro mieszkańców. Proszę zauważyć, że Burmistrz Długozima, doskonale wiedział, że tak to się skończy. Zrobił sesję zdjęciową na tle prawie ukończonej hali, aby zdążyć przed wstrzymaniem prac. Pięknie wyglądał. Nieprawdaż? Ach te gesty, ach ta wyprasowana koszula, ach ten uśmiech. Ach. Wszystko dla kilkuset lajków i serduszek. Brawa dla najlepszego Burmistrza Świata. Brawo.

  Który trol następny powie coś mądrego? Kto jest winien, że zostało złamane prawo? Że złamał, ale po co było drążyć temat?

 2. A tu powyżej jak zwykle mądry kontrabas. Czym ty się chłopie tak podniecasz, podobały ci się poprzednie rządy, to sobie szukaj podobnych może w innych gminach np. w średniowiecznych Prutitach. „Piniendzy nie ma i nie bedzie” to ich motto. Ciesz się kolego chociaż z tego co jest. Szukanie ch do d to jest chyba wogle jakaś misja Nowej i wszelkich osiołków z PO KO. Do uczciwej pracy by się zabrali i wtedy nie byłoby czasu na głupoty. Pozdrawiam

 3. Żenada naszego wieloletniego „kapitana rządzącego” . A ludzie dalej ślepi, bo o posady się boją,i jak te „pieski” kiwają tylko głową, na tak tak kapitanie,bo pracy normalnej na Trzebnicy nie ma, i do puki będzie kapitan, to jej nie będzie, ani w okolicy, tylko w sklepach może , których jest w brud.

 4. zobaczcie [kontrabas i nowa ] jak powiat niby zgodnie z przepisami wyremontował polowe drogi z Domanowic do Ujezdzca Wielkiego.Kilometr drogi z Ujezdzca i przd Przyborowem koniec.I 600 metrów za Przyborowem w kierunku Domanowic [w środku odcinka drogi] a skrzyżowanie i najgorszy odcinek z muldami został, żeby wyminąć się tam to jedno auto musi sie zatrzymać.Cały odcinek ma 3 km.na rowach porobione są mostki asfaltem wylane,ale w tych mostkach nie ma drenów przepustowych,jak przyjdzie duży deszcz to woda będzie stała w rowie i podmyje swieżo zrobiony asfalt,bo nie ma odpływu do rzeki,ale to chyba jest takie nowe prawo.Malo tego na cały 3 km odcinek były pieniądze ale powiat połowę jak widać zabrał.I to ma być zgodnie z prawem?DLACZEGO nowej tam nie ma???

 5. Parodia ta gazeta i ten jej naczelny, negowanie wszystkiego, gdy nie jesteśmy u włładzy,
  zakrawa na wadę psychiczną. No ale znowu, dostęp do służby zdrowia, żeby się uleczyć,
  ograniczyli_:), czyli co, no właśnie -:))

 6. To już zakrawa na obsesje- czepiają sie paru centymetrów na odległości murka. Każdy pretekst jest dobry aby udezyc w burmistrza. Żenada i dno…

 7. każda tak duża inwestycja nie obędzie się bez zmian projektowych itp. Jest to wkalkulowane w realizację projektu i tak się dzieje. Poprawki będą zweryfikowane i zaakceptowane. Danielu tak też się projektuje i buduje w sąsiednich gminach, które tak gloryfikujesz a nic o tym nie piszesz. Chyba coraz mniej osób wierzy że ty kochasz Trzebnicę

  • Tylko, że jak normalny człowiek buduje, to po złożeniu pozwolenia zamiennego, czeka na zatwierdzenie zanim cokolwiek zbuduje, żeby mu PINB ani sąsiedzi nie zrobili kuku.
   Co będzie, jak wydział architektury nie zaakceptuje zmian, bo będa np niezgodne z prawem?
   A tu widzę (staram się obiektywnie) że budowa prze mimo braku uzgodnień zmian, zlewa wezwania PINB do wytłumaczenia się ze zmian itede.
   Cóż, miłościwie nam panujący koci prezes nauczył, że można łamać prawo i zlewać prawomocne wyroki sadów, to i ‚prezesi’ niższego szczebla biorą przykład.

 8. W Warszawie koci prezes, a u nas Prezes Gór Kocich. Jak życie budowlanego pokazuje, a jestem w branży kilkadziesiąt lat, trzeba nie lada wyczynu, aby wstrzymać tak dużą inwestycję. I żadne tłumaczenia, czy chodzi o parę centymetrów czy milimetr są dziecinadą. Jeśli ktoś nie drwi z organów i prawa, to trzeba naprawdę się postarać, żeby z budowy zeszły wszystkie firmy, nie chcąc przygotować za wczasu projektu zamiennego, który obejmie wszystkie zmiany. A są przecież zawsze. Przecież kierownik budowy, inwestor -> patrz Prezes Gór Kocich, od razu wiedział, zmieniając zagospodarowanie terenu, że to jest duża zmiana projektowa. I co? Wtedy nie zapaliła się lampka, że trzeba coś z tym zrobić? Jak widać Prezes Gór Kocich się postarał zadrwić z nas wszystkich, a teraz wini innych. Jakoś nie usłyszałem słowa „przepraszam”, za cokolwiek, że ktoś czegoś nie dopilnował. Żenujący spektakl. Panie Burmistrzu, tak po ludzku nie warto przeprosić za te niedociągnięcia? Czy moje wnuki z SP2 doczekają się w końcu hali, która pozwoli uprawiać sport, w Gminie ten sport wspierającej? Po co Pan rzuca kolejnymi terminami, które najprawdopodobniej i tak nie zostaną dotrzymane… październik? Listopad? Tylko którego roku?

 9. powinni ci ta gazetę zamknąć. Im więcej przeszkód, doniesień, żeby skomplikować inwestycje, tym lepiej. Żenada. Taki lokalny przedstawiciel opozycji totalnej. DNO DNO i znów DNO

  • Tak tak. Zamknąć i wysłać na Sybir(ha ha). Boli niezależna prasa? To zrobić Kocią Republikę Bananową, będzie łatwiej. Jak widziałem nie tylko na totalną, ale i na lokalnych działaczach Prawa i Sprawiedliwości burmistrz psy wiesza. Także, ten tego…. nie tylko totalna ma swój udział, w tym DNIE – jak to nazywasz. Najlepszą metodą na donosy, jest robienie wszystkiego z prawem. Wtedy i tak nikt nic nie wskóra…. Tyle, czy to możliwe? No bo jak to tak…. budować jak należy? (XD)

   • hahaha, niezależna prasa. Raczej prasa level „gazeta wyborcza”. Hala stoi pusta, bo oczywiście „redaktor” z durnymi radnymi (łącznie właśnie z PiS, czemu się bardzo dziwie) biegają jak kot z pęcherzem, żeby tylko gdzieś wynaleźć „nieprawidłowości” Co, do „budowania, jak należy, to z doświadczenia wiem, że projekty ZAWSZE ulegają zmianie a ich zatwierdzenie przebiega +/- w jednym czasie co ich realizacja (takie realia). Natomiast, jeżeli ktoś donosi do nadzoru wtedy właśnie mamy taki efekt, że nowa hala stoi pusta i czeka na rozwiązanie problemów proceduralnych, które tak, czy tak nastąpi. Temat nadaje się do telewizji ogólnopolskiej, jak to lokalna „gazeta” wraz z radnymi dokonuje w gminie nieustannej obstrukcji.

 10. Brawo burmistrzu. Dziękujemy za brak łazienek w SP3, nasze dzieci mogą chodzić na dwór, bo przecież nie można było skończyć remontu w wakacje. Dziękujemy też za wałek z wprowadzeniem do szkoły kateringu. Obiady podrożały dwukrotnie.

 11. Dziękujemy Panie Burmistrzu również za obcięcie dofinansowania języka niemieckiego. Jesteśmy pod wrażeniem. Tego nam Pan nie obiecywał, a tu taka olbrzymia niespodzianka. Po co nam języki obce, Polacy nie gęsi….

 12. I my podziękujmy. Dziękujemy za wspaniałe ścieżki rowerowe. Ulicą Armii Krajowej nikt tymi ścieżkami od nas rowerzystów nie jeździ, zbyt niebezpiecznie. Wystające plastikowe „coś” na ulicy Wrocławskiej również niezwykłe… Mało? To niech ktoś się przejedzie całą trasą trzebnicką. A wystarczyło zapytać jak to widzimy. Dziękujemy Ci Panie Burmistrzu.

 13. KAŻDY ODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEK JAK COŚ BUDUJE I WIDZI ŻE W TRAKCIE ,JEST COŚ NIE TAK [błąd ,zmiana ],TO WSTRZYMUJE BUDOWĘ -TAKIE NAWET SĄ PRZEPISY, [NIC DZIWNEGO ] ŻADEN TERMIN TEGO NIE ZMIENI ,MA BYĆ DOBRZE I BEZPIECZNIE ZROBIONE,-I TYLE AŻ TYLE-,NA KAŻDEJ DUŻEJ BUDOWIE TAKI RZECZY SIĘ ZDARZAJĄ,[i nowa tu ameryki nie odkryła] i dlatego Długozima tak robi”’,,Widać że te zryte czerepy,od gazety nowej niczego nie rozumieją [totalnie],zresztą sam naczelny i reszta niczego w życiu nie zbudowali ,i nie zbudują,..Starostwo powiatowe,buduje lokalne kawałki dróg,nikt tam ich nie sprawdza,słowem fucha totalna,no i gazety nowej tam nie ma,,dlaczego???

  • Każdy normalny, buduje zgodnie z pozwoleniem na budowę. Jeśli widzi potrzebę zrobienia czegoś innego, zmienić coś, grubsza historia, najpierw stara się o projekt zamienny, o który można wnioskować w trakcie budowy. W tym przypadku widać jak na dłoni, że KTOŚ olał sprawę, bo większość rzeczy związanych z zarzutami dotyczy zagospodarowania terenu i przede wszystkim słynnego łącznika. O łączniku wiadomo było ROK temu, że zniknął. Wstrzymano budowę według twojej teorii? Wiadomo, że należało już wtedy złożyć papiery na projekt zamienny. Złożono? Kiedy złożono? No chyba niedawno. Kto normalny czeka, aż mu Inspektor zamknie budowę? To nie inwestor czy Gmina (zobaczyła) i wstrzymała, tylko nadzór. Nie płeć człowieku 3 po 3.

 14. A było to tak-;wiadomo kto rządzi powiatem,inspektor inż.Rataj to niczym innym jak piesek na uwięzi starosty i ma za zadanie węszyć burmistrza trzebnicy,[bo przecież budowy są we wszystkich gminach starosta buduje drogi lokalne i fuszerka jest odstawiana tam i inspektora nie ma tam]]..Starostwo ma pomagać gminom bo do tego zastało powołane ..Tam nie ma żadnych poważnych zmian,[to czy trawa będzie zielona a może czerwona albo biała, itd.] Na każdej tego typu budowie są zmiany i będą to żadna nowość ..to tak karol jakbyś sobie wypastował buty na połysk,albo na półmat i w obu przypadkach będzie dobrze.A może gdyby trzebnica rządził starosta,albo ktoś z starostwa albo nowa,to jestem pewien ze problemu budowlanego by nie było,.

 15. Tak tak. Wszyscy winni dookoła, tylko nie Marek. Powiat jest po to, aby pomagać kryć niechlujstwo inwestycyjne?

  Jeszcze raz pytam, czemu na czas nie został zgłoszony projekt zamienny? Rok temu zniknął łącznik. Kiedy złożono projekt zamienny?

  Dwa. Zmieniono zagospodarowanie terenu. Budowali i wiedzieli że budują niezgodnie z projektem i że są to zmiany istotne.
  Czy złożyli projekt zamienny? Kiedy? Fakty.

 16. starostwie trzebnickim nie zależy na tego typu zmianach oni to mają daleko w d… ,chodzi tu o bicie piany ,a tym samym przykrywanie nieudolnosci ,odwróceniu uwagi, w powiecie [specjalne stanowiska pracy dla żon burmistrzów prusic i żmigrodu,] zadłużanie powiatu np.zaciaganie kredytu przez powiat i darowanie kolesiowskiej gminie. A na ile jest zadłużony powiat ??? na ile milionów?

 17. A ty normalnie dalej 3 po 3. Skoncentruj się na pytaniu. Wiadomo, że łącznika nie będzie już rok temu. Oczywiste, że to istota zmiana. Kiedy złożono projekt zamienny?
  Śmiało. Przyznaj, że dopiero teraz. No. To sam widzisz. Normalnie nienormalne. Jak zwykle w tej Gminie.

 18. A ja jestem ciekawa ile ta hala będzie kosztować. Nowa pisała, że już ponad 3 mln zł więcej i to bez łącznika. Ale co tam, kogo to interesuje, ważne, że burmistrz będzie otwierał i przecinał wstęgę. A ja się pytam, kto będzie spłacał te długi?

 19. Ola. no burmistrz sam chyba będzie płacił.
  Chwali się, że to on buduje to, pewnie też sam zapłaci.
  Z odsetek zrezygnował, chyba 7 milionow, to go stać.

  • Sam, to on może zapłacić za bułkę w sklepie. Za te wszystkie pomysły zapłacimy my, mieszkańcy. Jak czytam o zadłużeniu, którego według burmistrza nie ma, a które jak pisała gazeta na koniec roku wyniosło 74 mln zł, to jakaś masakra. Oczywiście nie jestem za tym, aby nic nie robić, ale jak wydaje się nie swoje pieniądze, to trzeba to robić z głową. Tak szczerze, jak wam się podobają boiska na Czereśniowej w szczerym polu? A ścieżki rowerowe na które wydano miliony?

   • Te boiska to faktycznie strata pieniędzy. Zaraz, żeby nie stały puste, się konkurs ogłosi o puchar Burmistrza. Zobaczycie! Kto to wymyślił i po co? Może żeby robotę dać lokalnym?

 20. No tak,ale burmistrz jest chyba od tego żeby przecinał wstęgi przecież ,został wybrany większością głosów, w demokratycznych wyborach,to raczej do niego należy ta powinność.To chyba dobrze że jest jedno przedszkole więcej w trzebnicy.We Wrocławiu to trzeba kilka kilometrów dowozić dzieci do przedszkola,stojąc często w korkach na światłach,a tu to naprawdę wygoda,tylko pozazdrościć

 21. Alinka. Tylko pozazdrościć. Burmistrz buduje jak za swoje i jeszcze prawu się nie kłania. Normalnie bohater. Burmistrz Tysiąclecia.

  We Wrocławiu to i do zoo trzeba jechać parę kilometrów, a u nas cyrk na miejscu. Zapraszamy.

 22. Na co dzień prowadzę podobne budowy i powiem szczerze, takie drobnostki przechodzą bez echa- fakt brak łącznika wymaga zamiennego pozwolenia na budowę i tu niestety inspektorzy z ramienia gminy się nie popisali bo mogli to załatwić w trakcie budowy. Ale powiem z doświadczenia gdyby nie „uprzejmi ” donosiciele jak P.REDAKTOR to zapewne budowa uzyskała by warunkowy odbiór , a dzieci od 1 września miały by zająca W-Fu a tak cała SP2 zajęcia sportowe ma na boisku szkolnym (tylko jak warunki pogodowe pozwolą)

  Więc Panie REDAKTORZE I PANU PODOBNYM -WIELKIE DZIĘKI W IMIENIU WK******** RODZICÓW DZIECI Z SP2!!!!!

  • No oczywiście, gazeta ujawniła fakty, a Pan obwinia nie tych, którzy budują niezgodnie z prawem, a tych, którzy to opisują. To tak, po napisaniu tekstu o złodzieju, oskarżać, że redaktor jest winny kradzieży. Albo komentarze dają lizusy wpatrzeniu w burmistrza, albo ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem

 23. Największym problemem,bolączką jest brak konkurencyjnej gazety powiatowej.To jest największe zagrożenie dla Trzebnicy i całego powiatu.Bo konkurencyjna gazeta by pisała,ujawniała to czego nie chce z uporem maniaka ,ujawniać gazeta NOWA.Druga gazeta by pisała co jest; w starostwie [jak są drogi budowane,jak jest naprawdę] .Jaka jest demokracja w Prusicach,jak tam burmistrz robi geszefty swoje[tam jest dopiero czeski film ze trzebnica to pikuś],.Co tak naprawdę jest w Żmigrodzie tam też czarna magia znana tylko red.nowej ,. I dlatego nowa robi taką sztuczna zadymę ,odwracając uwagę rzeczywistych problemów sąsiednich gmin.DLACZEGO NOWA TAK ROBI-czy ma jakieś korzyści, o których obywatele nie wiedza,[na pewno nowa wie dlaczego tak robi ],.Coraz więcej ludzi na ulicach zadaje sobie taki pytania? SYTUACJA ZMIENI SIĘ NATYCHMIAST ,JEŻELI BEDZIE KONKURENCJA-gazety NOWEJ

 24. obiektyw: Czyli rozumiem ,że jak będzie konkurencyjna gazeta powiatowa to jutro na sesji Gmina T nie zadłuży się na kolejne 5 mln złotych? Może w takim razie warto by utworzyć zbiórkę na, taki nazwijmy to trzebnicki „Kopiec Kościuszki” w postaci konkurencyjnej gazety i ją wydawać. Może wtedy te 80 baniek zadłużenia jakoś zniknie i nie będzie z nami i naszymi dziećmi co najmniej do lat 40-tych tego wieku?
  Jedno jest pewne:Żadna konkurencja ani nawet fetysz Naswy nic tu nie pomoże! A żeby było bardziej dramatycznie (przecież to teatr) to wierzcie lub nie: pierwszy aktor i jego statyści – radni ,może za wyjątkiem jednego – nie mają szansy doczekać końca spłaty zadłużeń za swego żywota, a za których zaciąganiem od dawna, jak i też jutro zagłosują. Tyle…

 25. qwer,.ty jednak jesteś ślepy i głuchy,może dlatego ze jesteś stary i rzeczywiście nic nie rozumiesz.ILE zadłużenia ma starostwo??? na co się zadłuża ,i wszyscy za to zapłacą ale jak mają takich zaślepionych klakierów to nic dziwnego,.Teatr a właściwie zadymę robią, nowa i ogłupieni przez nową,.otoczenie nowej ma swój cel, bo przez Długozime kolesie nowej nie mogą zrobić swoich projektów[interesów] i o to chodzi,będą cały czas taką zadymę robić…Najlepiej jak by było tak jak dawniej sklepiki spożywcze wokół centrum i ok.Trzebnica ma wielkie szczęście, [ze nie rządzą kolesie nowej] że burmistrz ma dobre relacje z wojewodą i ile z tamtąd kasy bezzwrotnej dostaje?,bo była by bida,,od starosty by nie dostała.W nowej hali może dopiero nowe pokolenie w pełni korzystać,stare musi wyginąć i pod tym kątem jest to budowane,tak jak to było z basenem[ci co najwięcej szczekali dzisiaj cały czas tam siedzą] i z deptakiem itd,itp……

 26. Ludzie nie dajcie się manipulować, każda gmina która inwestuje w rozwój się zadłuża , no bo jak inaczej zwiększać dochody gminy żeby realizować inwestycje nie mając na swoim terenie firm o miliardowych obrotach jak np gmina Kobierzyce ? no musi albo podnieść podatki (śmierć polityczna dla władz gminy) albo zaciągać kredyty, tylko jeśli zaciągnie kredyty to przy dobrych inwestycjach kredyt powinien się w większej części spłacać sam, resztę pokrywa np zwiększenie dochodów z podatków dzięki np zwiększaniu się liczby mieszkańców a ta z kolei się zwiększa bo wzrasta atrakcyjność danej gminy właśnie przez w/w inewstycjie. To są podstawy ekonomi. I zapewne redaktorzy z nowej albo tego nie rozumieją albo nie chcą zrozumieć – Patrzycie na dług gminy a powinniście patrzyć też na obroty gminy ( jak rosły przez ostatnie lata) oraz na wzrost liczby mieszkańców i powstające nowe firmy. Uważam, że @Obiektyw ma sporo racji – w tej całej krytyce Długozimy przez Nową nie chodzi o merytoryke tylko o robienie przysłowiowej „G…. burzy” podobne zjawisko możemy zaobserwować w TVP INFO i TVN tylko w skali makro. Ale jak to kiedyś ktoś już tu w komentarzach napisał „Popatrzcie jak wyglądała Trzebnica 20 lat temu a jak wygląda teraz” i co ma do zaoferowania mieszkańcom – to jest po prostu przepaść. I może Długozima nie jest ideałem bo zaszedł mi za skórę paroma tematami które obiecał i nie zrealizował ale trzeba mu oddać, że gdyby nie jego działania to być może Trzebnica była by wyludniającą się dziurą z garstką szczęśliwców w postaci sklepikarzy jak niegdyś np Marzec, mających monopol na handel w Trzebnicy, gdzie mieszkańcy na większe zakupy w marketach musieli by dalej jeździć do Wrocławia.

  Ps Ola – twoje komentarze świadczą o tym że nigdy nie brałaś udziału w poważnych inwestycjach budowlanych , zapamiętaj nie zawsze zgodnie z przepisami znaczy poprawnie technicznie, prawo „jakie” mamy w Polsce każdy wie i zapewne nie raz się przekonał. Wydaje mi się, że gmina szybko wyprostuje temat odbioru końcowego hali i zrobi huczne otwarcie tuż pod nosem NOWEJ :/

  Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here