Wojewoda daje Staniszowi ultimatum i grozi rozwiązaniem rady

1667
Przewodniczącemu trzebnickiej Rady Miejskiej wydawało się, że „zjadł wszystkie rozumy” i upierał się, że aby rezygnacja radnej Małgorzaty Lecyk z Komisji Rewizyjnej stała się faktem, musi zostać przegłosowana przez radę. Oczywiście Stanisz na poparcie tych wywodów nie umiał przytoczyć żadnego paragrafu. Zwracali mu na to uwagę zarówno radni z KO jak i PiS. Ten jednak pozostawał głuchy na ich uwagi. Teraz Wojewoda Dolnośląski „sprowadza go do parteru” i nie pozostawia wątpliwości. Takie działanie było sprzeczne z prawem. 

23 lipca 2019 roku, Wojewoda wysłał do Stanisza pismo, w którym obnażył jego niewiedzę. Chyba, że działanie przewodniczącego było celowe. Wojewoda oznajmił, że dalsza obstrukcja, będzie skutkowała podjęciem kroków, które doprowadzą do rozwiązania trzebnickiej rady i wprowadzenia zarządu komisarycznego.

Oto pismo Wojewody:

Pismo Wojewody cz 1
Pismo Wojewody cz 2
Pismo Wojewody cz 3

Co odpisał przewodniczący Mateusz Stanisz? Przeczytajcie sami:

Przewodniczący odpisuje Wojewodzie

Wojewodę zapytaliśmy, czy zgodził się na wydłużenie terminu i jak ma zamiar rozwiązać problem działań rady, które są niezgodne z prawem.

Więcej, za tydzień, w kolejnym numerze NOWej Gazety Trzebnickiej

4 KOMENTARZY

  1. Jeśli trzeba, to przegłosują projekt budowy Molo albo Delfinarium im. Długozimy w Trzebnicy… i tak nikt nie czyta z DDM – Drużyny Druhów Marka za czym głosuje. Powinni zmienić nazwę na BBG. Bezczelność, Buta i Głupota. Wstyd Panie Stanisz. Wstyd.

    • ludzie ich wybrali i tyle w temacie taki np. Marek Łapiński kandydował we Wrocławiu, bo w Trzebnicy tak go „ludzie lubią” że nie miał żadnych szans 🙂

  2. A co ma Laluś piernik do wiatraka.
    Co mnie Łapiński obchodzi jak tu prawo łamią i Trzebnicy wstyd przynoszą. No chyba, że mamy w DTR Republica de Banana i Króla Banana.

  3. Nawiasem mówiąc Łapiński teraz w dupe włazi Sutrykowi ,ot dobrali się idealnie,swój swojego zawsze znajdzie..Redaktor to jakiś niedouk.Wojewoda nic nie mówi o rozwiązaniu rady,napomina do wypowiedzenia się na temat i na tym się zakończy.,,jak zwykle NOWA mota się wydaje się że jest najmądrzejsza ,a to ciemnota że słoma z butów wystaje

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here