Jak przedłużyć paznokcie? Sprawdzone i skuteczne metody

11

Masz problem z zapuszczeniem paznokci na zadowalającą długość? Nie martw się! Na rynku dostępnych jest wiele metod i profesjonalnych produktów do przedłużania paznokci. Jakich? O tym już dziś.

Akryl do paznokci – sprawdzona metoda stylizacji płytki paznokcia

Akryl do paznokci zanany był jeszcze zanim pojawiła się hybryda i żel. Jest to jedna ze starszych już metod stylizacji paznokci. Akryl do paznokci to bardzo twarda masa, z pomocą której przedłużymy naszą płytkę na dowolną długość. Dzięki temu, ze akryl bardzo mocno przylega do paznokcia, jest odporny na złamania, pęknięcia, zarysowania oraz wszelkie urazy mechaniczne.

Dla kogo akryl?

Manicure akrylowe przeznaczone jest dla pań, których dłonie narażone są na uszkodzenia, w wyniku na przykład wykonywanej pracy fizycznej. Trwałość wykonania przekonuje i jest głównym powodem wybierania tego typu stylizacji.

Jak przedłużać paznokcie akrylem?

Akryl do paznokci można wykorzystać w dwóch odsłonach przedłużania:

 • na formie,
 • na tipsie.

Obie metody są odpowiednie, jednak wybór tej konkretnej uzależniony jest od indywidualnych upodobań. Bez wątpienia przedłużenie płytki na tipsie jest prostsze, gdyż nie wymaga dużej wprawy. Stosując tipsy mamy gotową już bazę, a ją tylko pokrywamy akrylem do paznokci. Używając natomiast formy należy poświęcić nieco więcej czasu na stylizację i wykazać się większą wprawą i precyzją, aby na przykład paznokcie nie wyszły zbyt grube.

Akryl do paznokci trzeba wybrać odpowiedni. W ofercie https://www.dobrarada.com.pl/akryle.html znaleźć można ten najwyższej jakości, dostępny w wielu kolorach. Dostępne są także akryle 3D, którymi wykonać można niestandardowe zdobienia.

Dobre żele do paznokci – kolejna metoda na przedłużenie płytki

Żel to nieco miększy i elastyczniejszy, a tym samym bardziej podatny na uszkodzenia materiał do stylizacji paznokci. Nie przylega do płytki paznokcia tak mocno jak pyłek akrylowy. Żel poleca się paniom, których paznokcie nie są narażone na mechaniczne uszkodzenia. To także świetna alternatywa uzupełnienia kreacji okolicznościowej. Piękne paznokcie wzbogacą każdy wyjściowy outfit. Jeśli chodzi o metody przedłużania, podobnie jak akryl, żelem można przedłużyć paznokcie na formie lub tipsie.

Co jest potrzebne do wykonania manicure żelowego?

Do zrobienia żelowej stylizacji potrzebne są odpowiednie akcesoria do paznokci. Nie możemy zapomnieć także o:

 • primerze,
 • żelu,
 • nabłyszczaczu.

Żelowy manicure ma sporo zalet. Do podstawowych zaliczyć można:

 • bezzapachową aplikację (akryl do paznokci charakteryzuje się intensywnym zapachem),
 • niewielką inwazyjność dla płytki paznokcia,
 • naturalny wygląd.

Polygel – nowoczesny żel budujący

W tej metodzie dostrzec można połączenie zalet żelu i akrylu do paznokci. Polygel jest mocniejszy od standardowego żelu, ale nieco elastyczniejszy niż akryl. Wyróżnia go:

 • odporność na pęknięcia i uszkodzenia,
 • może służyć jako utwardzacz naturalnej płytki,
 • z jego pomocą możemy przedłużyć paznokcie,
 • konsystencja – polygel jest bardzo gęsty, co sprawia, że się nie rozlewa i można z powodzeniem formować wymarzony kształt paznokci.

Polygel bardzo dobrze sprawdzi się tak w przedłużaniu, jak i rekonstrukcji ubytków paznokci. Łączy w sobie najlepsze cechy akrylu do paznokci i żelu. Pomimo tego, że jest elastyczny, jest także wytrzymały i odporny an zarysowania. Polygel umożliwia szybki i spektakularne wręcz przedłużenie paznokci.

Fiberglass – dla tych z Pań, które chcą mieć długie paznokcie na wyjątkowe okazje

Ta metoda przedłużania paznokci wykonywana jest z użyciem materiału – jedwabiu lub włókien szklanych. Włókno pokrywa się żywicą chemoutwardzalną – zwaną resiną. Największą zaletą tej metody jest naturalny wygląd manicure. Niestety, trwałość paznokci nie przekracza tygodnia.

Naturalne paznokcie wymagają sporej dawki pielęgnacji, zanim urosną na zadowalającą nas długość. Przedłużanie paznokci jest świetnym sposobem na przyspieszenie tego procesu. A co więcej, dzięki wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym jesteśmy w  stanie sprawić sobie trwały i odporny manicure na długo.

Po co zatem tracić czas na domowe próby zapuszczenia równych, długich i w dodatku mocnych paznokci. Odpowiedz sobie na pytanie, jakiego efektu oczekujesz, dobierz właściwą metodę i zrób cudowny, naturalnie wyglądający manicure.

Źródła:

 1. http://www.4zmysly.pl/krotkie-paznokcie-jaki-kolor – „Krótkie paznokcie – jaki kolor?” – stan z 2019-08-10.
 2. https://www.odzyskaj.eu/metalowe-ozdoby-do-paznokci-jaka-bizuterie-do-paznokci-wybrac/ – „Metalowe ozdoby do paznokci – jaką biżuterię do paznokci wybrać?” – stan z 2019-08-05.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here