Szewce ofiarą remontów wrocławskich dróg

432

W ostatnich dniach rozpoczęła się przebudowa ulic Obornickiej i Pełczyńskiej we Wrocławiu. Wielu kierowców wybiera objazd prowadzący przez Szewce. Jednak tamtejsze drogi nie są dostosowane do tak dużego ruchu.

Prace mają potrwać około 2 lat. Wyznaczone objazdy powodują ogromne opóźnienia, więc kierowcy znający teren jadą przez Szewce, przez co bardzo zwiększył się ruch w tej miejscowości. Samochody jadą także przez Ozorowice, Rogoż i Kryniczno. Problem polega na tym, że tamtejsze drogi nie są dostosowane do tak dużego ruchu pojazdów: chodniki i pobocza są bardzo wąskie, a w niektórych miejscach ich brak. Również wąskie są drogi, szczególnie trudna sytuacja panuje pomiędzy Szewcami, a Rogożem, gdzie droga jest tak wąska, że z trudnością mijają się tam dwa samochody jadące naprzeciw siebie. Obok jest bardzo wąskie pobocze i głęboki rów.

Konieczne są więc działania, które poprawią bezpieczeństwo

We wtorek spotkali się w tej sprawie Starosta Powiatu Trzebnickiego, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy i przedstawiciele Gminy Wisznia Mała. Ustalono działania, które mają polepszyć bezpieczeństwo ludzi i ograniczyć prędkość (między innymi będą montowane progi spowalniające). Będzie to oczywiście rozwiązanie doraźne, które ma zostać zrealizowane do końca lipca. W dalszej kolejności zapadną decyzje o poważniejszych działaniach związanych z poprawieniem bezpieczeństwa ludzi na tym terenie.

MSz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here