Światowy Dzień Ochrony Środowiska w Wiszni Małej

120
Fot. Magda Szymańska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska był w Wiszni Małej doskonałą okazją do zorganizowania zajęć dla dzieci, dzięki którym poznają życie pszczół. Spotkanie przygotowała dyrektor OKSiR Renata Cybulska-Kaczałko wraz ze swoimi pracownikami oraz Marcin Buczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska. Efektem zajęć są domki dla owadów zapylających, które stanęły w Wiszni Małej.

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska OKSiR w Wiszni Małej zaprosił uczniów klas czwartych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Szewc na zajęcia, które miały przybliżyć im życie pszczół oraz ich znaczenie w przyrodzie. Spotkanie rozpoczęto zaprezentowaniem ekranizacji przygód pszczółki Mai oraz króciutkiego filmu o pszczołach. Następnie młodzi uczestnicy wysłuchali prelekcji pt. „Znaczenie owadów w przyrodzie i życiu człowieka”. Ważnym punktem spotkania był wykład edukacyjny „Rola pszczół w środowisku”.

Jednak młodzieży najbardziej podobało się to, czego mogła doświadczyć sama. Największym powodzeniem cieszyło się przymierzanie stroju pszczelarza, po którym nastąpiła degustacja miodów. Nie ma oczywiście nic smaczniejszego ponad świeży chlebek z miodem zjedzony w towarzystwie rówieśników. Do popicia przygotowano również naturalne napoje sporządzone na bazie miodu, owoców i mięty. Dzieci przekonały się, że od słodyczy i gazowanych napojów lepsze i zdrowsze mogą być produkty naturalne.

Fot. UG Wisznia Mała

Domki dla owadów

Po wzmocnieniu sił uczniowie mogli już przystąpić do montażu domków dla owadów, które od chwili złożenia stoją przed wiszeńskim ośrodkiem kultury, zapraszając strudzonych zapylaczy do odpoczynku. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał nasiona „łąki kwiatowej”, aby w swoim otoczeniu mógł stworzyć przyjazny kącik dla pszczół i wszystkich innych owadów zapylających.

MSz

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here