Pszczoły są potrzebne człowiekowi i przyrodzie

82

Światowy Dzień Ochrony Środowiska był w Wiszni Małej doskonałą okazją do zorganizowania zajęć, dzięki którym uczniowie mogli poznać życie pszczół. Spotkanie przygotowała dyrektor OKSiR Renata Cybulska-Kaczałko wraz ze swoimi pracownikami oraz Marcin Buczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy. Efektem zajęć jest wzbogacenie wiedzy dzieci oraz domki dla owadów zapylających, które stanęły w Wiszni Małej.

Młodzieży najbardziej podobało się to, czego mogła doświadczyć sama. Największym powodzeniem cieszyło się przymierzanie stroju pszczelarza, po którym nastąpiła degustacja miodów. Nie ma oczywiście nic smaczniejszego ponad świeży chlebek z miodem zjedzony w towarzystwie rówieśników. Do popicia przygotowano również naturalne napoje sporządzone na bazie miodu, owoców i mięty.

Dzieci przekonały się, że od słodyczy i gazowanych napojów lepsze i zdrowsze mogą być produkty naturalne

Domki dla owadów

Po wzmocnieniu sił uczniowie mogli już przystąpić do montażu domków dla owadów, które od chwili złożenia stoją przed wiszeńskim ośrodkiem kultury, zapraszając strudzonych zapylaczy do odpoczynku. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał nasiona „łąki kwiatowej”, aby w swoim otoczeniu mógł stworzyć przyjazny kącik dla pszczół i wszystkich innych owadów zapylających.

MSz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here