Burmistrz oddaje szkolną stołówkę w prywatne ręce

616
Takie zdjęcia można zobaczyć na oficjalnej stronie gminy

Pamiętacie huczne otwarcie nowej kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy? Było otwarcie, przemówienia i mnóstwo zdjęć. Były zapewnienia, że w nowoczesnej kuchni można gotować smaczne posiłki, a wszystko to oczywiście dla dzieci.

„W Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy wyremontowano i wyposażono kuchnię oraz stołówkę. Dzieci otrzymują więc w szkole nie tylko porcję wiedzy, umiejętności i nauki przez zabawę, ale także porcję ciepłego i wartościowego posiłku, wzmacniającego proces rozwoju.” – tak pisano na stronie gminnej pod koniec lipca 2015 roku.

Teraz okazuje się, że kuchnia i cały sprzęt wystawiono na wynajem

Wiadomość pojawiła się nagle. – Ktoś mi powiedział, że burmistrz chce wynająć naszą kuchnię, bo podobno jej utrzymanie się nie opłaca – powiedziała nam jedna z Pań i dodała, że podobno pracownicy mają znaleźć pracę u nowego najemcy.

Faktycznie, 18 kwietnia pojawiło się zapytanie ofertowe. Gmina chciała wynająć kuchnię, wraz z wyposażeniem. Wskazano też ile obiadów i do jakich szkół będzie zamawiała w ramach podpisanej umowy.

Okazało się, że to, co jest nieopłacalne dla gminy wzbudziło ogromne zainteresowanie prywatnych przedsiębiorców. Na zapytanie odpowiedziało aż 8 oferentów. O wyborze miała zadecydować cena za jaką dany oferent chciał wynająć szkolny lokal, wraz z wyposażeniem. Jakie były stawki?

Otóż, przedsiębiorcy proponowali stawki od nieco ponad 3 tys. zł miesięcznie, do ponad 5 tys zł za miesiąc. Ostatecznie najwyższą kwotę w wysokości 5100 zł brutto miesięcznie zaproponowała firma P.U. Kozłowski z Księginic pod Trzebnicą.

Czy gmina zrobiła dobry interesCzy rodzice będą zadowoleni z tej zmiany? Czas pokaże.

2 KOMENTARZY

  1. Od kiedy to pan Aureliusz patrzy na opłacałność jako jedyne kryterium przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych czy majątkowych. Czy basen, SP2, Szkoła Muzyczna, orliki, dziesiątki placów zabaw były opłacalne dla gminy? Czy wypracowały jakikolwiek zysk? Więc czemu służy ta denna retoryka uzasadniająca likwidację stołówki w trójce. Stołowki, podkreślę, chwalonej przez dzieci i rodziców za smaczne i pełnowartościowe posiłki. Co raz bardziej zasiedziała długozimowa propaganda traktuje nas wszystkich jak głupków.

  2. gazeta nowa też jest w prywatnych rekach,a mimo to gminy[bez zgody obywateli napychają pod szantarzem prywatnemu kase],czy starostwo ….i nikt nie pisze w gazecie ze tak nie powinno być….Która gmina da nowej wiecej kasy to może byc spokojna,czy to jest zdrowe itd. itd,,, także wara od wyborców gminy trebnica

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here