Od soboty działa żmigrodzki Aquagród

925

W sobotę, 1 czerwca wystartował kąpielowy sezon 2019 w żmigrodzkim Aquagrodzie. W tym dniu wstęp był gratis. Jak na pierwszy weekend czerwca to sporo ludzi odwiedziło obiekt. Pogoda dopisała, a temperatura wody wczoraj miała 24 stopnie.

Przypomnijmy, że obiekt posiada trzy niecki basenowe z podgrzewaną wodą – brodzik, basen sportowy i basen rekreacyjny. Dodatkowo w części rekreacyjnej znajdują się trzy zjeżdżalnie (rodzinna-trzy torowa, anakonda i turbo), które szczególnie wśród dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem. Kąpielisko posiada również pomieszczenia szatniowe, przebieralnie, natryski zewnętrzne i wewnętrzne, czy też bufet.

W tegorocznym sezonie zajdzie kilka zmian w funkcjonowaniu kąpieliska

Najważniejsza zmiana dla wszystkich to cennika. W tym roku ZPK Żmigród wprowadza niewielkie podwyżki biletów wstępu i tak np. bilet normalny będzie kosztował 14 złotych, a ulgowy 8 złotych (w roku ubiegłym było 10 złotych i 5 złotych przyp. red.). Zmiany w cenniku Aquagrodu nie powinny dziwić, bo przecież wiadomo, że w ostatnich miesiącach wszystko w naszym kraju podrożało w tym np. energia i woda, czyli te czynniki, które mają szczególny wpływ na funkcjonowanie kąpieliska. Warto dodać, że wspomniane nowe ceny obejmują całodniowy pobyt klienta od godz. 10.00 do 19.00.

Drugim nowym akcentem w żmigrodzkim Aquagrodzie będzie brak tradycyjnych opasek na rękę, które każdy klient otrzymywał przy zakupie biletu. W tym roku każda osoba otrzyma paragon fiskalny przy kasie biletowej, który będzie musiał zachować na cały dzień. A co jeśli ktoś będzie chciał wyjść z dzieckiem na plac zabaw? Dopiero wówczas dziecko wraz z opiekunem otrzymają takie opaski, aby mogli wrócić na teren kąpieliska.

Ważną nową informacją jest również zmiana miejsca dla „palaczy”. Teraz miejsce takie będzie wyznaczone na terenie kąpieliska i nikt nie będzie musiał wychodzić poza obiekt.

Cennik 2019

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here