Miał zakaz, a prowadził auto

423
Zdjęcie poglądowe

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów z Komisariatu Policji w Obornikach Ślaskich mężczyźnie, który kierując samochodem osobowym naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa znajdzie swój finał w trzebnickim sądzie.

Jak poinformował Piotr Dwojak, oficer prasowy KPP w Trzebnicy, policjanci z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jadącego samochodem osobowym marki VW Golf.

– Kierującym okazał się być 26-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Kontrola jego dokumentów w policyjnym systemie informacyjnym wykazała, że nie powinien kierować samochodem, ponieważ miał orzeczony w 2018 roku przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, przekazując samochód osobie uprawnionej. Po zakończeniu kontroli drogowej kierowca został zwolniony – powiedział Piotr Dwojak i dodał, że sprawa znajdzie swój finał w trzebnickim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za ujawnione przestępstwo.

Policjanci przypominają,
że za naruszenie sądowego zakazu, w tym m. in. zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here