Jak wybrać kontener na domek letniskowy?

100

Coraz więcej firm projektowych i wykonawczych oferuje nowoczesne i funkcjonalne domy kontenerowe. To szczególne obiekty budowlane, wykonane z kontenerów morskich. W nowoczesnej technologii możemy też budować domki letniskowe i domy całoroczne. Adaptacja kontenerów morskich nie zajmuje dużo czasu. Przeprowadza się ją w ekologiczny sposób. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest elastyczność. W każdej chwili możemy rozłączyć kontenery i przenieść je w inne miejsce.

Czym charakteryzuje się budownictwo kontenerowe?

To odmiana budownictwa modułowego. Obiekty wykonane są z kontenerów morskich. Wybierane są przede wszystkim przez osoby, którym zależy na krótkim terminie realizacji inwestycji. Wielu przedsiębiorców decyduje się na kontenerowe obiekty przemysłowe, biurowe lub gastronomiczne. Niektóre placówki edukacyjne również wybierają takie rozwiązanie.

Jaką technologię wykorzystuje się w budownictwie kontenerowym?

Do budowy wykorzystuje się zarówno nowe, jak i używane kontenery morskie. Typ wybranego kontenera ma duży wpływ na ostateczną cenę inwestycji. Szkielet ramy stalowej stanowi część nośną skrzyni kontenerowej. Na gorąco walcowane profile stalowe zamknięte tworzą elementy konstrukcji. Są zabezpieczone powłoką antykorozyjna. Zwykle za pomocą piaskowania i malowania proszkowego tworzy się powłokę ochronną na profilach.

Ściany zewnętrzne są najczęściej wykonane z ocynkowanej blachy i wypełnione materiałem izolacyjnym. Zwykle budynek ociepla się wełną mineralną lub pianą PUR albo PIR. Z kolei wewnętrzne ściany są wykończone płytami suchej zabudowy. Dużą popularnością cieszą się płyty gipsowo-kartonowe, wiórowe i cementowo-włóknowe.

Do wykonania zewnętrznej elewacji popularnie stosuje się tynk, panele drewniane, metalowe oraz kamień dekoracyjny. Jak widać, w budownictwie kontenerowym można wykorzystać takie same materiały, jak w budownictwie tradycyjnym.

Standardowy kontener letniskowy ma następujące wymiary: 12,2 cm długości, 2,4 m szerokości i 2,9 m wysokości. Więcej informacji znajdziesz na:

https://kontenermieszkalny.pl/domki-kempingowe-wczasowe-i-letniskowe-z-kontenerow-sposobem-na-niebanalne-wakacje,62,pl

Posadowienie budynku

Najczęściej do posadowienia budynku używa się bloczków betonowych. Kładzie się je na wcześniej przygotowanym, stabilnym gruncie. Jeśli chcemy wybudować większy budynek, niezbędne będzie wykonanie klasycznych fundamentów. Taką decyzję podejmuje projektant budowlany w trakcie sporządzania projektu.

Instalacje w domu kontenerowym nie różnią się zbytnio od tych, które montuje się w innych budynkach. Jedyna różnica może tkwić w sposobie ogrzewania. Do budynków kontenerowych zalecane jest ogrzewanie elektryczne. Zwykle cała budowa jest realizowana przez jedną firmę wykończeniową. Nie musimy więc szukać różnych wykonawców.

Jakie są najważniejsze zalety budynków kontenerowych?

Główną zaletą jest szybkość wykonywania prac budowlanych. W większości przypadków cała budowa trwa do 3 miesięcy. Dużą zaletą jest również mobilność. Jeśli zajdzie taka potrzeba, po prostu rozłącza się kontenery i można je łatwo przewieźć w inne dowolne miejsce. W budynkach kontenerowych panują komfortowe warunki. W zasadzie niezbyt się różnią od tych w tradycyjnych obiektach. Na koniec warto wspomnieć o niższych kosztach inwestycji.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here