Edukowanie przez pomaganie

71

W dniu 21 maja w SP nr 3 w Trzebnicy odbyły się zajęcia dla uczniów klas IV-VI w ramach projektu Fundacji Centaurus „Edukowanie przez pomaganie”. Poprowadził je Norbert Ziemlicki – inspektor ds. ochrony zwierząt. Towarzyszył mu adoptowany pies Toffik oraz kretojeż z dalekiego Madagaskaru o wdzięcznym imieniu Teddy.

Podczas zajęć, których celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los zwierząt, mogliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób działa Fundacja, jakie są prawa zwierząt, jakie kary grożą za znęcanie się nad nimi oraz jak można im pomóc.

„Fundacja Centaurus działa od 2006 roku. Jest międzynarodową organizacją non profit, która zajmuje się pomaganiem zwierzętom. Stado prawie 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe to zasługa 400 000 Darczyńców z całego świata, którzy zaangażowali się w działalność organizacji.”(cytat pochodzi z oficjalnej strony Fundacji www.centaurus.org.pl).

Zajęcia były jednocześnie finałem zbiórki pieniędzy, którą na rzecz podopiecznych Fundacji przeprowadziła kl. VII d wraz
z wychowawczynią

W ramach kwesty odbyła się także sprzedaż ciast, magnesów i kaktusów. Udało nam się zebrać 867 zł i 45 groszy!!!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. MACIE WIELKIE SERCA!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here