Dlaczego warto jeść pizzę?

47

Pizzę kocha nie tylko Dolny Śląsk, ale również reszta Polski a nawet… cały świat! Warto ją jeść nie tylko ze względu na pyszny smak, ale także z innych powodów. Oto ich, krótka lista:

  1. Jesz i oszczędzasz – tak to prawda! Zamawiając pizzę na swój kolejny posiłek zaoszczędzisz trochę grosza. W jaki sposób? Po pierwsze, nie ma co zamawiać małych placków – im większa średnica pizzy, tym mniejszy koszt zjedzenia posiłku. Wielka pizza ma dużą wartość energetyczną, więc np. taka Capriciosa ma ok. 3000kcal, którą można zjeść na kilka obiadów. A zamawiamy i płacimy tylko raz! Aby zrobić sobie obiad w domu i to na kilka dni na pewno wydamy więcej niż zamawiając jedną dużą pizzę.
  2. Jedz pizzę będziesz wyglądał młodo – w pomidorach, które tak licznie występują na pizzy, zawarty jest likopen – antyoksydant odpowiedzialny za spowalnianie procesów starzenia. Wchłania się on najlepiej, gdy jest spożywany wraz z niewielką ilością tłuszczu, tak jak to jest na pizzy właśnie. Jak widać pizza dobrze wpływa na zdrowie!
  3. Gorące, znaczy dobre – pizza na grubym cieście, które trzeba odrobinę dłużej wypiekać, posiada aż o 82% więcej antyoksydantów niż to cienkie. Tak też, gdy jemy pizzy nie żałujmy sobie i wybierzmy placek na grubym cieście.
  4. Pizza i trunki – doskonałym uzupełnieniem posiłku z pizzą jest piwo. Napój z chmielem pomaga ją przetrawić, a w dodatku świetnie gasi pragnienie po gorącym placku.
  5. Wygoda i czysta przyjemność – nie ma chyba innej potrawy, która sprawia tyle przyjemności z samego jedzenia, co pizza. W dodatku można ją jeść ręką, leżąc na kanapie podczas odpoczynku po ciężkim dniu.
  6. 8 równych kawałków – zaletą pizzy, docenianą przez setki tysięcy osób na świecie jest możliwość łatwego podziału. Dzięki możliwości krojenia jej na 8 czy 6 części pizza jest idealną potrawą imprezową, ale równie dobrze nada się do jedzenia samemu – w tym przypadku najpewniej na raty.

Ostatnim atutem pizzy na tej liście jest jej łatwe zamawianie. Pizzę zamówisz z dostawą do domu z wielu różnych pizzerii, np. z sieci Pizza na Wypasie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here