Rodzice: bałagan i skandaliczna rekrutacja do przedszkola

907

Rodzice skarżą się, że pomimo zapewnień burmistrza Marka Długozimy, dzieci które uczęszczały do żłobka nie dostały się do przedszkola. Jedna z mam napisała w tej sprawie do nas list. Inny rodzic mówi, że złamano zasady rekrutacji, która zakończyła się skandalem i bałaganem.

Oto fragment listu, który dotarł do naszej redakcji:

– Zostały bardzo poważnie naruszone zasady rekrutacji, ponieważ do przedszkola nie dostały się dzieci kilku samotnych matek, które przecież wg powszechnego regulaminu, narzuconego z oświaty, powinny dostać dodatkowe 30pkt i w razie, gdy jest więcej chętnych niż miejsc, to w pierwszej kolejności są brane takie kryteria jak właśnie bycie samotnym rodzicem czy niepełnosprawności w rodzinie… 

Dlaczego rodzice czują się niesprawiedliwie potraktowani?

Szerzej o rekrutacji do trzebnickiego przedszkola
im. Krasnala Hałabały w aktualnym 19/2019 numerze NOWej gazety trzebnickiej

Czy mają Państwo podobne doświadczenia?

 

3 KOMENTARZY

  1. A czy te samotne matki przyniosły oświadczenie, że głosowały na Burmistrza? A potem się dziwią… i donoszą. Siedzieć cicho i popierać. Niewdzięcznicy i konfidenci!

  2. Ogólnie jest źle. Panie wyglądają i zachowują się, jakby siedziały „za karę”, nie daję rady już patrzyć jak im bardzo się nie chce.

  3. we wrocławiu na niektórych nowych osiedlach nie ma wogóle,przedszkoli ani żłobków i muszą kilka kilometrów dzieci dowozić ,stojąc w korkach w samym mieście .-to jest dopiero ból,i co mają zrobic ???muszą kilka godzin wcześniej wstawać,żeby zdążyć do pracy jeszcze

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here