Policjanci zapraszają na „Festyn na wodzie”

439

Już dzisiaj rozpoczynają się na Dolnym Śląsku VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym.

– Policyjni wodniacy reprezentujący 16 komend wojewódzkich oraz Komendę Stołeczną Policji rywalizować będą w pięciu konkurencjach w dniach 15-17 maja 2019 roku na terenie Wrocławia oraz w powiecie trzebnickim. Zawody patronatem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewoda Dolnośląski. Zwycięzcami zeszłorocznej rywalizacji byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski.

– Już jutro (w czwartek 16 maja) w godz. 9.00-14.00 na terenie Gminnego Parku Wodnego Trzebnica – Zdrój odbędą się „VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym”. Dodatkową atrakcją będzie festyn w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, której patronatem jest MSWiA. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać zarówno z dziećmi, jak również ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie – mówi Daria Szydłowska z KPP w Trzebnicy.

Dodatkową atrakcją będzie festyn dla dzieci w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” promujący zasady bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku w trakcie wakacji, jak również nad wodą. Organizatorem festynu jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy.

W programie festynu przewidziany jest pokaz sprzętu policyjnego, Straży Pożarnej, WOPR-u oraz Straży Miejskiej, konkursy, gry i zabawy. Najmłodsi będą mieli możliwość zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i zrobić sobie w jego wnętrzu pamiątkowe zdjęcie. Dodatkową atrakcja będzie oczywiście obecność ulubieńca wszystkich dzieci – Komisarza Lwa – maskotki dolnośląskiej Policji.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here