Kosili trawę i… skosili słupki

704

Bardzo długo staraliśmy się o to, żeby przy naszej drodze było bezpiecznie, żeby stały słupki odblaskowe. A tu… jedziemy rano do pracy i okazuje się, że słupków nie ma, bo zostały skoszone razem z trawą – mówi Bartek Malec, sołtys Osolina.

Jak mówi Bartek Malec, mieszkańcy długo zabiegali, aby przy drodze prowadzącej do ich miejscowości stanęły słupki odblaskowe. Przed samym wjazdem do miejscowości, gdzie rosną drzewa, mieszkańcy sami zrobili akcję i pomalowali drzewa, tak aby w nocy trasa była widoczna. Wiele osób zabiegało także o to, żeby sama nawierzchnia drogi została wyremontowana.

– W piątek rano, jadąc do pracy zauważyliśmy, że białe słupki zostały skoszone. Widać było, że do zniszczenia słupków musiało dojść podczas koszenia poboczy – powiedział Bartek Malec. Ze zdjęć, które nam podesłał, można wysnuć wniosek, że osoba kosząca po prostu nie ominęła słupków i skosiła także oznakowanie.

– Nie wiem jak mogło do tego dojść. Szkoda słów – mówił sołtys.

Obecnie o letnie i zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich (czyli o koszenie i odśnieżanie), na podstawie podpisanej umowy, dba Zarząd Dróg Powiatowych.

Paweł Kaźmierczak, dyrektor ZDP był zdziwiony naszą informacją. Jak mówił, taka sytuacja jest niedopuszczalna. Pracownik, który kosił pobocza powinien ominąć słupki i dopiero po tym kosić dalej.

– Pojadę na miejsce i zobaczę jak wygląda sytuacja. Czy słupki faktycznie zostały uszkodzone podczas koszenia. Jeśli tak, to wykonawca usługi zostanie zobowiązani do naprawienia szkody – zapowiedział dyrektor.

1 KOMENTARZ

  1. Na drodze powiatowej z Trzebnicy do Łoziny jest dokładnie to samo, słupki powyrywane, poniszczone, połamane, połowy już w zasadzie nie ma, a koszenie trawy na poboczach to chyba raz do roku robią. Zarząd Dróg Powiatowych tak dba właśnie o drogi i o bezpieczeństwo kierowców.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here