Dobry pośrednik kredytowy – jak go wybrać?

59
Chcesz kupić dom lub mieszkanie, ale jesteś też w sytuacji takiej, jak większość – nieruchomość musi być kredytowana. Oczywiście możesz znaleźć kredyt hipoteczny na własną rękę, możesz jednak skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych. Dobry pośrednik kredytowy nie tylko przeanalizuje za Ciebie najlepsze oferty kredytów hipotecznych, ale również pomoże w wypełnieniu i złożeniu niezbędnych dokumentów.

Jak wybrać dobrego pośrednika kredytowego?

Jednym z dobrych pomysłów na znalezienie eksperta kredytowego, jest “podpytanie” znajomych, którzy już są “na swoim”. Nie ma chyba lepszego sposobu niż rekomendacje osób, które już przeszły przez proces starania się o kredyt hipoteczny. Spytaj więc o ich doświadczenie, czy po drodze pojawiły się jakieś problemy, jakie mocne plusy współpracy wskażą – te informacje będziesz mógł zweryfikować podczas spotkania z pośrednikiem. Rekomendacje znajomych i bazowanie na ich doświadczeniu pozwoli Ci na uniknięcie wyboru pośrednika, któremu zależy wyłącznie na własnej prowizji i który zaproponuje Ci ofertę korzystną przede wszystkim dla niego.

Dobry ekspert kredytowy to taki, który precyzyjnie wskaże Ci mocne i słabe strony Twojej kondycji finansowej i przedstawi “plan naprawczy”, jeśli zdolność okaże się niewystarczająca. Jeśli podczas spotkania pośrednik stwierdza, że “może się uda”, to generuje niepotrzebny stres, zamiast realnie przedstawić, na czym stoisz. Wystrzegaj się takich pośredników, celuj w konkretnych, bo konkretny doradca, to konkretne, twarde dane – liczby, które są podstawą kredytu.

Istotną kwestią jest również doświadczenie. Ekspert kredytowy z Poznania, Patryk Kiciński (https://patrykkicinski.pl), podkreśla, że właśnie ono przekłada się na konkretną pomoc i jasne przekazywanie informacji. Warto dopytać pośrednika, jak wyglądały jego wcześniejsza współpraca z klientami i czy podczas niej napotkał jakieś problemy. Szczere odpowiedzi pozwolą Ci ocenić, czy warto powierzyć obsługę przy załatwianiu kredytu hipotecznego właśnie takiej osobie. Im większe doświadczenie, tym lepsze predyspozycje do negocjacji z bankami najlepszej oferty i szanse na przewidzenie ewentualności, które mogą pojawić się po drodze, np. wstrzymanie transzy kredytu ze względu na wątpliwości analityka, czy też brak jakichś dokumentów.

Co również istotne, dobry pośrednik pomoże nie tylko przy kredycie, ale sprawdzi również nieruchomość i jej stan prawny w księdze wieczystej, czy mieszkanie nie jest obciążone służebnością, zweryfikuje również, czy z umową przedwstępną wszystko jest w porządku. Takie umiejętności pozwolą Ci na oczekiwanie na kredyt i na upragnione mieszkanie w poczuciu, że wszystko przebiega jak należy.

Wybór eksperta kredytowego jest niemal tak samo istotny, jak zdecydowanie się na konkretną lokalizację mieszkania, czy górną granicę cenową. To dzięki tej osobie, będziesz w stanie wybrać najlepszą w danym momencie ofertę kredytu hipotecznego, wynegocjować najkorzystniejsze warunki – wszak kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here