Pijany spowodował poważny wypadek

386
Zdjęcie poglądowe

W sobotę, 30 marca doszło do groźnego wypadku w Żmigrodzie. Jak się okazało, sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu.

Jak powiedział nam Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków, służby zostały poinformowane o wypadku, do którego miało dojść na ul. Poznańskiej. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się że zderzyły się dwa auta osobowe: volkswagen passat i mazda 6. Volkswagen stał na chodniku, po lewej stronie jezdni w kierunku centrum miasta. Jechały nim 4 osoby, które samodzielnie zdołały wyjść z auta, jeszcze przed przyjazdem służb. Mazda stała około 80 metrów dalej w kierunku centrum, a jej przód był zawieszony przodem na ogrodzeniu posesji jednej z firm. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który był już w radiowozie. Na miejscu była policja i zespół ratownictwa medycznego.

Kiedy przebadano poszkodowanych, zdecydowano, że 3 osoby, które jechały passatem muszą pojechać do szpitala na dalszą diagnostykę. Oprócz aut uszkodzona została przydrożna latarnia i brama wjazdowa.

Akcja strażaków trwała 6 godzin. Przez większość czasu ich praca polegała na oświetleniu terenu zdarzenia, kiedy swoje zadania wykonywali policjanci i technicy. Do zadania wysłano 13 strażaków.

Piotr Dwojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy mówi, że do wypadku doszło na gminnej drodze. – Było to zderzenie boczne. Nastąpiło z winy 40-letniego kierującego, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Mężczyzna miał uprawnienia, ale był pod wpływem alkoholu. Lekko ranne zostały 3 osoby. W tej sprawie jest prowadzone postępowanie przygotowawcze – powiedział Piotr Dwojak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here