Nagroda 15,500 złotych za wskazanie sprawców wandalizmu

2175
Fot. Rafał Zagórski

Radny ze Żmigrodu Rafał Zagórski opublikował post na swoim profilu Facebooka z informacją o nagrodzie za wskazanie sprawców wandalizmu na cmentarzu w Żmigrodzie:

Dzisiejszej nocy na cmentarzu parafialnym w Żmigrodzie miał miejsce akt wandalizmu. Nieznany sprawca (DEBIL)! w sposób bezmyślny, dokonał zniszczenia i uszkodzenia ponad 30 pomników w tym 2 moich rodziców😔.
Osoba, która udzieli mi anonimowej informacji o sprawcy czynu, a informacja pozwoli na zatrzymanie i ukaranie sprawcy (DEBILA), otrzyma nagrodę w wysokości 15,000 złotych (Tadeusz Marek – 10.000, Rafał Zagórski – 2.000, Kamil Rybka – 1,000, Grzegorz Olejniczak – 1,000, Ryszard Płoskonka – 500, Tomasz Tarnowski – 500, Michał Żebroń – 500 zlotych).”

Więcej informacji pod nr tel. 692297595

3 KOMENTARZY

  1. Szanowna Gazeto Trzebnicka ! Proszę zlikwidować artykuł odnośnie zdewastowania cmentarza . Piszecie ,, ktoś ,, ale używacie terminu ,, wandalizm ,, Już do Was pisałem na formularzu . Widzę że nie dotarło to do redaktorów ! Jest to zniesławienie i oczernianie ludu Wandalów !

  2. Czyli nagroda za wskazanie winnego użycia słowa wandalizm, pal sześć z grobami. Za wikipedią: „Wandalizm – umyślne niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. Słowo pochodzi od starożytnego germańskiego plemienia Wandalów[a] wsławionego barbarzyńskim zniszczeniem zdobytego Rzymu. W tym pejoratywnym znaczeniu, po raz pierwszy słowo wandalizm użyte zostało w XVIII-wiecznej Francji. „

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here