Młodzieżowa Rada z Wiszni Małej stworzyła filmik o KONSTYTUCJI, którym zainteresowani się POSŁOWIE [FILM]

325
#KonstytucjęPodajDalej

#KonstytucjęPodajDalej 🇵🇱 📖 Art.1. „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.” Cieszymy się, że Polska jest dobrem #WSZYSTKICH obywateli, więc wszyscy powinniśmy dbać o nasze wspólne dobro – o nasz kraj! 📌 Do akcji #KonstytucjęPodajDalej nominujemy: 1. Gmina Wisznia Mała 2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach 3. Młodzieżowa Rada Miejska Dzierżoniowa 4. Oskar Bielak 5. Ernest Cyprian Pociejowski 🔴 Wyzwanie polega na tym, by: ☑️ w ciągu 72 godzin 🕖 przeczytać całą Konstytucję (co zajmuje ok. pół godziny) lub chociaż jeden jej rozdział (https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm) ☑️ udostępnić ten filmik z opisem (który wyjaśnia zasady akcji) ☑️ wybrać jakiś artykuł (fragment) Konstytucji do opublikowania (możesz dodać swój komentarz) ☑️ nominować (oznaczyć) kilka osób lub instytucji do wzięcia udziału w wyzwaniu 👥👤👥 ☑️ udostępniony post oznaczyć następująco: #KonstytucjęPodajDalej 🔺 CEL AKCJI? Popularyzowanie czytania Konstytucji. Każdy Polak powinien być zorientowany, co jest w niej zapisane! W jakości HD oglądaj tu: https://www.youtube.com/watch?v=aXbpseFJ0Q0

Posted by Młodzieżowa Rada Gminy Wisznia Mała on Monday, April 1, 2019

Niebawem będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Jednak obowiązującą nas obecnie Konstytucją jest Konstytucja z 2 kwietnia 1997 roku, a weszła w życie 25 maja 1997 roku.

Młodzieżowa Rada Gminy Wisznia Mała pod opieką i reżyserią Ernesta Pociejowskiego nagrała spot edukacyjno-społeczny, który promuje czytanie Konstytucji.

Akcję nazwali #KonstytucjęPodajDalej

W swoim filmiku młodzi Radni i lokalni społecznicy zachęcają, by w dniach 2 kwietnia do 25 maja czytać Konstytucję i publikować jej fragmenty.

Kampania uświadamia, że całą Konstytucję można przeczytać bardzo szybko, bo nie jest obszernym dokumentem i nie jest skomplikowana w swojej treści.

Akcja dotarła do kilkunastu tysięcy ludzi, a sam filmik na Facebooku obejrzało ponad 5 tysięcy ludzi. Wśród osób, które włączyły się w akcję są też znani posłowie, jak np. Alicja Chybicka, Aldona Młyńczak czy Krystyna Sibińska. Starosta trzebnicki, Pani Małgorzata Matusiak zachęcona akcją, poszła o krok dalej i nagrała własny filmik, promujący akcję #KonstytucjęPodajDalej. Filmik można zobaczyć na Facebooku.

ZOBACZ FILM TUTAJ

Ponadto w akcję włączyła się społeczność lokalna i znacznie szerzej.

Gratulujemy Młodzieżowym Radnym z Wiszni Małej za przedstawienie ważnego tematu
w przystępny sposób

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here