Matura z języka angielskiego – co powtórzyć w ostatniej chwili?

154
Źródło zdjęcia: freepik.com

Matura z angielskiego zbliża się wielkimi krokami, a więc to ostatnia chwila na powtórki. Zazwyczaj im bliżej egzaminów ogarnia nas strach oraz stres, że nic nie umiemy oraz nie zdążymy już czegokolwiek się nauczyć. Z pewnością musisz podejść spokojnie do tematu – w końcu niekiedy uczymy się angielskiego wiele lat i na pewno pewne informacje zostały już przez nas przyswojone. Ostatnie kilkanaście dni to czas na intensywną powtórkę.

Wskazówki przed egzaminem

Przez kilka przed maturą staraj się otaczać językiem angielskim – radio, telewizja, Internet. Oswoisz się i przy okazji przygotujesz do części egzaminu rozumienia ze słuchu. Sprawdza on przede wszystkim umiejętność rozumienia całego tekstu i wyszukiwania informacji oraz odpowiedzi na pytania. Podczas czytania tekstu nie skupiaj się na zrozumieniu wszystkich słówek. Wystarczy jedynie, że będziesz rozumiał znaczenie kilku słów oraz zdań, aby móc wywnioskować poprawne odpowiedzi. Musisz wyłapać najważniejsze informacje, które zawarte są w akapitach i pojedynczych ćwiczeniach. W zadaniach wielokrotnego wyboru należy dopasować najczęściej odpowiedź do tekstu lub stwierdzić, czy dana informacja jest fałszywa, czy prawdziwa. Stosuj w tym przypadku metodę eliminacji, a więc nie bierz pod uwagę tych zdań, które nie są związane z treścią. W przypadku zadań pisemnych dokładnie przeczytaj polecenie, aby odnieść się do każdego podpunktu. Pisz na temat konkretnie oraz staraj się pisać wyraźnie.

Jak powtórzyć materiał do matury z angielskiego?

Niekiedy wiele szkół językowych oferuje kursy online, gdzie można nawet w kilkanaście dni podszkolić się z pewnych zagadnień. Dlatego nauka angielskiego do matury Speak Up będzie dobrym rozwiązaniem, gdzie zyskasz fachową i szybką pomoc. Także samodzielnie możesz przygotować się do egzaminu pisemnego oraz ustnego. Wystarczy jedynie odrobinę samozaparcia oraz odpowiednich materiałów przed sobą. Przede wszystkim nie panikuj! Zapewniamy, że w kilka dni jesteś w stanie powtórzyć sobie podstawowe słownictwo, czy gramatykę, która może pojawić się na maturze. Świetnym przygotowaniem mogą być arkusze z poprzednich lat. Po ich rozwiązaniu będziesz w stanie stwierdzić, które zadania idą Ci dobrze, a nad którymi musisz popracować. Arkusze maturalne są zatem świetną powtórką. Pamiętaj o chwili relaksu – możesz podczas niego obejrzeć anglojęzyczny film lub serial, a także poczytać coś po angielsku. Nie tylko jesteś w stanie zyskać potrzebne słownictwo na egzamin pisemny, ale i ustny. Fiszki oraz aplikacje tego typu na telefon również będą skuteczną pomocą.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

2 KOMENTARZY

  1. Nowa o maturach, a w trzebnickich liceach strajkują!

    Wszystkich nauczycieli Blokujących matury należy niezwłocznie wywalić na zbity pysk. Skończył się strajk, zaczął się terroryzm w którym przyszłość maturzystów jest zakładnikiem. Usunąć zakały z zawodu!

  2. Nie przerwiemy strajku mówią nauczyciele.

    A oto co mówią rodzice, dziadkowie, wujkowie, ciotki, krewni, znajomi dzieci, których nauczyciele strajkują:
    Bardzo dobrze i sprawiedliwie, że wynagrodzenia za okres strajku nie będą wypłacane strajkującym nauczycielom, ale czy są podstawy prawne do wypłacenia odszkodowań dla instytucji, firm, osób prywatnych które w wyniku skutków strajku nauczycieli ponieśli wymierne straty finansowe, uszczerbek na zdrowiu, …. . Szkoła nie działa w pustce. Współpracuje z nią wiele instytucji państwowych, firm prywatnych i końcu wielu pojedynczych ludzi. Strajk to zmiana normalnego dnia pracy na nienormalny dla bardzo wielu osób. Dlatego strajku w szkole należy na przyszłość uniknąć za wszelką cenę. Tak trzeba to sobie dobitnie powiedzieć. Taki strajk nauczycieli nie może się już nigdy więcej powtórzyć. Dzieci i rodzice przeżyli i nadal przeżywają traumę. Aby nigdy więcej jej nie doświadczyli należy zrezygnować z Karty Nauczyciela w jej obecnej postaci. Zarobki nauczycieli powinne być wyższe, podniesione proporcjonalnie do wzrostu pensum do wysokości takiej jakie jest w Niemczech. Należy ustawą zakazać strajki nauczycieli. Należy pensję nauczycieli powiązać ze średnią płacą w Polsce i sprawiedliwie ją umieścić w taryfikatorze płac w poszczególnych zawodach w Polsce. Nie można dopuścić do tego co jest obecnie, że nauczyciel zarabia za godzinę realnej pracy tyle co pracownicy innych zawodów wymagających wieloletnich studiów na najwyższym poziomie, wyspecjalizowanych umiejętności, pracujących w niebezpiecznych zawodach, na trzy zmiany, dyspozycyjni przez całą dobę. Strajk pokazał, że strajkujący nauczyciele minęli się z powołaniem, etycznie nie dorośli do zawodu nauczyciela i stracili poczucie elementarnego człowieczeństwa. Takich nauczycieli należy usunąć z zawodu nauczyciela bezzwłocznie. Nie wolno nadal powierzać opieki nad własnymi dziećmi osobom które je zdradziły dla judaszowych srebrników za namową skorumpowanych, amoralnych partii politycznych. Nie chcę takich nauczycieli i nie będę głosował na partie, które podżegały nauczycieli do strajku godzącego w dobro moich dzieci.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here