Słoneczna, która jest błotnista

295

Wielkie błoto – taka wygląda ulica Słoneczna w Paniowicach (Gmina Oborniki Śl). Mieszkańcy nie mogą doczekać się remontu.

Kiedy poprosiliśmy mieszkańców naszego powiatu, aby przysyłali nam zdjęcia dróg, które są w złym stanie, odezwała się do nas mieszkanka Paniowic, która pokazała nam na fotografiach, jak wygląda ul. Słoneczna.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich zapytaliśmy Andrzeja Małkiewicza, kierownika wydziału inwestycji i remontów o to, kiedy mieszkańcy Paniowic mogą liczyć na poprawę stanu drogi.

– Nie wiem jak po ostatnich deszczach, ale kiedy byłem na tej ulicy ostatnio, przejechałem bez żadnego problemu. Na drodze nie było błota. Kiedy wykonywano zdjęcie, najprawdopodobniej ziemia była jeszcze zmrożona i nie wchłonęła wody. Taka sytuacja zdarza się wiosną na wielu drogach gminnych. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca uda się nam wykonać na ul. Słonecznej studnię chłonną lub kanalizację deszczową odwadniającą ten odcinek, która poprowadzi wodę na pole. Studnia to otwór, który wchłania nadmiar wody. Natomiast do wykonania kanalizacji deszczowej potrzebujemy fragmentu terenu prywatnego. Trudno w tej chwili podać dokładny koszt takiej inwestycji, ale może on wynieść 5-6 tys. zł – powiedział nam Andrzej Małkiewicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here