Wielka Liga Czytelników – etap powiatowy zakończony sukcesem uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Osolinie!

97
Fot. Materiał szkoły

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami.

Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Fot. Materiał szkoły

Po I etapie szkolnym zostały wyłonione 3-osobowe drużyny na etap powiatowy. Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Osolinie reprezentowały:

W kategorii klas 1-4: 

Eliza Pakuła kl. IIa

Mariia Borodina kl. III

Barbara Podobińska kl. III

W kategorii klas 5-8:

 Antonina Fusiek kl. Vb

Jagna Tylko kl. VIa

Julia Pabiś kl. VII.

Praca nad testami była zespołowa. Klasy młodsze pracowały nad książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, a starsze nad książką przygodową Zbigniewa Nienackiego „Niesamowity dwór”. Pytania były bardzo szczegółowe.

Warunkiem do przejścia na etap wojewódzki było uzyskanie co najmniej 120 punktów na 150 możliwych (80 % poprawnych odpowiedzi) oraz uzyskanie najwyższej ilość punktów w powiecie.

Cudowne zwycięstwo

Uczennicom z Osolina z klas 5-8 udało się osiągnąć imponujący wynik, uzyskały 142 punkty na 150 możliwych.

Gratulacje i powodzenia 28 marca 2019 na etapie wojewódzkim, na który trzeba przygotować się z książki Piotra Patykiewicza pt. „Łukasz i kostur czarownicy”. Ostatnim etapem będzie ogólnopolski finał w Katowicach.

Miłej lektury i wielu ciekawych przygód z książkowymi bohaterami!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here