Wahania nastroju w trakcie menopauzy i klimakterium

46

Homeopatia na menopauzę jest stosowana w celu złagodzenia różnego typu objawów, również tych związanych z wahaniami nastroju. Po które substancje sięgnąć, żeby odczuć poprawę? Oto kilka podpowiedzi.

Jakie są sposoby łagodzenia objawów klimakterium?

Objawy klimakterium mogą doskwierać kobietom już na kilka lat przed ostatnią miesiączką, czyli menopauzą, a nawet kilka lat po niej. Do szczególnie uciążliwych należą zlewne poty, bezsenność, przybieranie na wadze, zły nastrój. Aby poprawić komfort życia kobiet w okresie przekwitania, stworzono kilka metod terapeutycznych, wśród których najpopularniejsze są hormonalna terapia zastępcza oraz stosowanie preparatów roślinnych, zawierających soję lub pluskwicę groniastą, czyli źródła fitoestrogenów.

Homeopatia – menopauza i klimakterium nie muszą być tak uciążliwe!

Homeopatia jest alternatywną metodą radzenia sobie z objawami przekwitania. Leki homeopatyczne mogą łagodzić takie problemy, jak:

  • spowolniona przemiana materii i tycie
  • uderzenia gorąca
  • zmienność nastrojów (pobudzenie występujące na zmianę ze smutkiem)
  • łatwość popadania w irytację, wybuchowość

Dlaczego opanowanie zmian nastrojów jest tak ważne w trakcie klimakterium?

Gdy kobieta przechodząca przez przekwitanie często popada w smutek, przygnębienie, reaguje wybuchami złości na każdą uwagę – to objawy, które mogą bardzo zaburzyć jej relacje z bliskimi. Kłopoty pojawiają się też w pracy, tym bardziej, gdy wśród objawów występują zaburzenia pamięci i koncentracji. Klimakterium jest nawet jednym z czynników ryzyka depresji i bezsenności. Jeśli objawy te są ciężkie, mogą wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie na polu zawodowym i prywatnym.

Homeopatia, menopauza – kiedy rozpocząć terapię lekami homeopatycznymi?

Objawy związane z klimakterium zwykle atakują kobiety w wieku 45–50 lat. Warto reagować już na pierwsze, subtelne oznaki, jak wzmożone pocenie się czy skłonność do popadania w zły nastrój. Najlepiej, jeśli wybierzesz się po poradę do homeopaty, który dobierze dla ciebie najbardziej odpowiednie substancje, nakierowane na konkretne dolegliwości.

Homeopatia na menopauzę – jakie leki zadziałają na poprawę i stabilizację nastroju?

Leki homeopatyczne to cała gama środków i jeśli nie korzystasz z porady specjalisty, możesz czuć się zagubiona. Aby ustabilizować nastrój w trakcie zmian hormonalnych, stosowane są:

  • Lachesis mutus – sięgnij po tę substancję, gdy potrzebujesz czegoś na łatwe denerwowanie się, drażliwość
  • Sepia officinalis – łagodzi pesymizm, czarnowidztwo, szybkie męczenie się
  • Actaea racemosa – gdy doskwiera ci częsta zmiana nastrojów, niepokój, nerwowość
  • Natrium muriaticum – pomaga radzić sobie z przygnębieniem, nastrojami depresyjnymi, dużą wrażliwością emocjonalną
MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here