Szefowie Polonii zatrudniani w gminie? Radny składa interpelację

754

Czy prezesi stowarzyszenia Polonia Trzebnica byli jednocześnie zatrudniani na stanowiskach w Gminie Trzebnica? Czy ich rezygnacja ma związek z uchwałą, która została podjęta na „tajnie” zwołanej sesji rady? Ile pieniędzy od gminy otrzymał klub Polonia Trzebnica? Radny Mirosław Marzec, 20 lutego, złożył do burmistrza Marka Długozimy interpelację.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym burmistrz ma 14 dni na odpowiedź, a zarówno interpelacje jak i odpowiedzi, powinny być zamieszczone na stronach urzędowych gminy.

Na stronie internetowej gminy wprawdzie powstała już zakładka pod nazwą „Interpelacje i zapytania”, ale jak dotąd zamieszczono tylko jedną interpelację i jedną odpowiedź? Dlaczego nie zamieszczono pozostałych interpelacji radnych? Czy mogło dojść do naruszenia ustawy?

Zakładkę z Interpelacjami możecie zobaczyć TUTAJ.

Więcej o całej sytuacji przeczytacie już w najbliższym wydaniu NOWej Gazety Trzebnickiej

3 KOMENTARZY

  1. W zeszłym tygodniu prezesem Polonii został Przemysław Migdał, ale jest to trzymane w tajemnicy. Ciekawe dlaczego? Czyżby wstydzili się swojego prezesa że miesiąc go szukali? MIgdał też jest zatrudniony w jednostce podległej burmistrzowi w gminnym centrum kultury i sportu a Ulatowski chyba wcale nie zrezygnował bo cały czas dalej lata do gminy i do ucha burmistrza. A z nim druga ciekawa postać czyli skarbnik Tomasz Stępień, który co prawda sam w gminie (jeszcze?) nie pracuje, ale jego żona została dyrektorką przedszkola niedługo po tym jak on zaangażował się w Polonię. Pani Kasia jeszcze jako wicedyrektor była widywana w gabinecie burmistrza, gdzie podobno odgrywała niezłe sceny i wylewała krokodyle łzy jako ofiara swojej poprzedniczki. Ptaszki na gminnym korytarzu ćwierkają, że Kwaśniak odszedł bo nie chciał przekazać klubu z taką tradycją w ręce burmistrza i nie ma się co dziwić do końca życia by mu wypominali że się sprzedał. Ale jak widać szybko znależli takiego który nie ma z tym problemu i ważniejsze niż te wszystkie pokolenia wkładające pracę i serce w Polonię jako niezależny klub jest dla pana Migdała zachowanie gminnego stołka i ponoć został prezesem tylko po to, żeby przekazać wszystko co ma Polonia w ręce spółki gminnej tworzonej przez Długozimę po to, żeby dopiec APN Talent. Prezesem spółki ma być Pan Andrzej Traczyk, z którego jak powiedział mi mój syn „bekę ma cały internet” bo na mecz jako kierownik Śląska założył marynarkę do dresów i nagrały go kamery. Jaki normalny człowiek w tym wieku się tak ubiera? I podobno jeszcze maluje palce farbą w kolorze Śląska. A z nim ma przyjść jakiś Kołodziej i też wiem od syna, że on odszedł kiedyś z POlonii bo właśnie krzyczał na wszystkich młodych wychowanków i się z nimi kłócił, a teraz ma być ekspertem od szkolenia w gminnej spółce.

    • w Żmigrodzie członkiem zarządu ,,piasta Żmigród ,,jest burmistrz Lewandowski,i nikomu jak widać i słychać nie przeszkadza-nawet gazeta nowa o tym pisała i pokazywała zdjęcia, i ekscytowała się tym ,Prezes piasta Żmigród został radnym z listy burmistrza Lewandowskiego,i cisza ,tylko w trzebnicy zawsze coś nie tak,wielki tam hallo.jedna wielka wiocha z tej trzebnicy

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here