Sprzątajcie po psach

114
Za niesprzątanie po swoim psie grozi nawet do 500 złotych kary

Z apelem do właścicieli czworonogów zwrócili się mieszkańcy Żmigrodu, którym przeszkadzają psie nieczystości. Nie ma się co dziwić, bo wielu właścicieli – i to nie tylko w Żmigrodzie – „zapomina posprzątać” po swoim pupilu.

„Place zabaw dla dzieci, parki wokół, boiska, chodniki nie służą jako kuweta dla Waszych pupili. Sprzątajcie po swoich milusińskich, bo strach chodzić z „głową w chmurach” 😉 Masz psa, bądź za niego odpowiedzialny.

Szanowni mieszkańcy,
Apelujemy o sprzątanie po swoich czworonogach. Pamiętajmy, że jest to obowiązek każdego opiekuna.

Wszyscy mieszkańcy naszego miasta chcą bez obaw korzystać z publicznych trawników lub chodników, co niestety wskutek nieodpowiedzialności właścicieli psów niesprzątających po swoich pupilach, jest niemożliwe.

Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia czystości i estetyki miejsc publicznych. Chodzi również o zdrowie ludzi oraz samych zwierząt. Psie odchody mogą zawierać szkodliwe bakterie czy larwy pasożytów.

Odchody zwierząt należy umieszczać w koszach ulicznych, w pojemnikach na zmieszane odpady komunalne, lub w specjalnie do tego celu przeznaczonych stacjach „Psi pakiet”.

Przypominamy, że za niesprzątanie po swoim psie grozi nawet do 500 złotych kary.” – tak brzmi apel, który został opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie.

Nie tylko w Żmigrodzie
jest taki problem

W wielu miastach i mniejszych miejscowościach psie odchody „ozdabiają” chodniki i skwerki. Czasem aż trudno przejść, żeby nie wdepnąć w „niespodziankę”. Wiele gmin wychodzi naprzeciwko właścicielom i umieszcza specjalne pojemniki na psie odchody, a dodatkowo montuje podajniki na woreczki lub papierowe łopatki.

Problem w tym, że nie wszyscy
z nich korzystają!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here