Nowa dyrektor szpitala rehabilitacyjnego

853
Izabela Nasiukiewicz była na ostatniej sesji Rady Powiatu Trzebnickiego

Izabela Nasiukiewicz została powołana na pełniącą obowiązki Szpitala Rehabilitacyjnego i Opieki Długoterminowej w Żmigrodzie. Jak mówiła starosta Małgorzata Matusiak, poprzedni dyrektor zrezygnował z pełnienie funkcji.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Trzebnickiego radni przyjmowali programy naprawcze dla szpitali. Podczas dyskusji Małgorzata Matusiak, starosta powiatu trzebnickiego powiedziała, że Szpital Rehabilitacyjny i Opieki Długoterminowej w Żmigrodzie ma nowego szefa.
Dyrektor Artur Kanicki złożył wypowiedzenie. Zastanawialiśmy się wtedy czy ogłosić konkurs (na to stanowisko – przyp. red.). Wspólnie z zarządem podjęliśmy decyzję, aby powierzyć obowiązki dyrektora pani Izabeli Nasiukiewicz.
 

Pani Izabela w chwili obecnej
pełni obowiązki dyrektora

 
Pracuje w szpitalu od  2007 roku. Swego czasu, około 5 lat temu, powierzono jej podobną funkcję za kadencji Roberta Adacha – mówiła Małgorzata Matusiak i dodała, że zarząd również zaproponował jej pełnienie funkcji dyrektora, ale Izabela Nasiukiewicz uznała, że w placówce nie ma potrzeby, aby dyrektor był zatrudniony na całym etacie. Izabela Nasiukiewicz przyjęła propozycję, żeby pracowała jako kierownik rehabilitacyjny na 3/4 etatu (jak do tej pory), a 1/2 etatu to pełnienie funkcji dyrektora. – Autem tej sytuacji są także oszczędności, które dają nam takie optymalne rozwiązania – mówiła starosta.
 
J

Małgorzata Matusiak zapowiedziała, że by chciała, aby została przeprowadzona debata o przyszłości powiatowej służby zdrowia. Nie podała jednak jeszcze terminu spotkania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here