Droga dziurawa jak szwajcarski ser

538
Droga jest dziurawa, a asfalt popękany

W ostatnim czasie odebraliśmy sporo telefonów, a także wiadomości mailowych, w których czytelnicy prosili o interwencję w sprawie naprawy drogi powiatowej w Domanowicach.

„Proszę o zwrócenie uwagi na drogę powiatową od Domanowic w stronę Trzebnicy. Dziura goni dziurę, asfalt się zapada. Czy naprawdę ścieżka rowerowa daje jakieś bezpieczeństwo, skoro droga jest pokryta dziurami i stwarza niebezpieczeństwo. Może nowa pani Starosta by się zajęła tematem. Proszę o interwencje” – napisał jeden z Czytelników.

Kiedy pojechaliśmy na miejsce aby zrobić zdjęcia okazało się, że niektóre fragmenty drogi powiatowej w okolicach Domanowic są tak dziurawe, że trzeba bardzo zwolnić, żeby w ogóle móc przejechać drogą.

Pół miliona na drogę

Drogami powiatowymi zawiaduje Zarząd Dróg Powiatowych, którego dyrektorem jest Paweł Kaźmierczak. Kiedy zapytaliśmy go o stan drogi w Domanowicach przyznał, że wie iż droga wymaga pilnej i gruntownej naprawy.

W projekcie budżetu Powiatu Trzebnickiego na 2019 r. znajduje się zadanie pn. „Przebudowa drogi Nowy Dwór – Domanowice Etap I” w kwocie 500 000 zł – powiedział Paweł Kaźmierczak i dodał, że po uchwaleniu budżetu możliwe będzie udzielanie precyzyjniejszych informacji na zgłoszony temat.

Na początku tego tygodnia na drodze w Domanowicach pojawili się pracownicy, którzy łopatami z masą zalepiali dziury. Być może pomoże to doraźnie w przejeździe przez drogę, ale pytanie tylko na jak długo.

Zachęcamy do przesyłania na adres redakcja@nowagazeta.pl
zdjęć zniszczonych lokalnych dróg

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here