Przyjdź i zapal znicz ku pamięci Prezydenta Gdańska. Stop nienawiści

493

To tragiczne wydarzenie przyćmiło 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym wydarzeniem od kilkunastu godzin żyją wszyscy Polacy.

W minioną niedzielę, tuż przed godz. 20 w Gdańsku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 27-latek wbiegł na scenę i zaatakował 14,5 cm nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Niestety prezydent nie przeżył tego ataku i 14 stycznia zmarł w szpitalu. 

Smutek, żal, niedowierzanie i szok oraz brak zgody na takie zachowanie. W całym kraju 14 stycznia ma zostać przeprowadzona spontaniczna akcja „Zapalmy światełko dla prezydenta”. Do akcji zapraszają również mieszkańcy Obornik Śląskich i Żmigrodu.

O godz. 18:00 mieszkańcy Żmigrodu oddadzą hołd przy Alejce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapalą znicz i zjednoczą się jeszcze raz.

Z kolei na godz. 20:00 zaplanowane jest wspólne zapalenie zniczy dla Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich na plac przed Obornicki Ośrodek Kultury czyli przy Zaułku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Obornikach Śląskich.  

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here