Parking na Wałowej – rozbiórka zbudowanych chodników. Zobaczcie rozmowę z burmistrzem [FILM]

935

Na ostatniej sesji radni poruszali ponownie sprawę budowy parkingu przy ul. Wałowej w Trzebnicy. Pytali o to czy inwestycja jest zakończona i rozliczona, bo przecież wszyscy widzą, że teraz trwa rozbiórka i ponowna przebudowa tych chodników. Odpowiedzi były mętne i mało konkretne.

Sprawę opiszemy w najbliższym 4/2019 numerze NOWej gazety trzebnickiej, a tymczasem przedstawiamy rozmowę z burmistrzem Markiem Długozimą, na temat tej inwestycji i związanych z nią perturbacji. Sami zobaczcie co mówi i jak się tłumaczy burmistrz…

zobacz:

15 KOMENTARZY

 1. Czy redaktor jak to się mówi naczelny jest z siebie dumny, że gra jak cały czas powtarzam tylko do jednej bramki razem z burmistrzem Prusic oraz z całym ugrupowaniem Koalicja Obywatelska i Wspólnota Samorządowa – Ludowa w powiecie trzebnickim ???.
  Czy tak trudno powiązać wszystkie fakty które za tym idą ???
  Zobaczcie Państwo za czasów gdy starostą Był Pan Wysocki oraz ugrupowanie Burmistrza Trzebnicy oraz Pis-u to gazeta (jeżeli to można nazwać gazetą) przez cztery lata krytykuje działania starosty oraz zarządu. Teraz gdy starostą jest inna osoba z Koalicji Obywatelskiej i Wspólnota Samorządowa – Ludowa w gazecie same pozytywne informacje.
  Przepiękna miejscowość Prusice i co tam takiego jest poza spożywaniem alkoholu w miejscach publicznym w samym sercu miasta w małej odległości od ratusza.
  Codziennie grupy osób spożywają, zanieczyszczają oraz dewastują ławki kosze oraz pitstopy rowerowe ale czy jest sens o tym pisać w gazecie ….. jasne, że nie.
  Opiszę w skrócie Sytuację jaka miała miejsce w zeszłym roku w miejscowości Prusice gdy zakończyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej. A więc tak drodzy:
  w Rynku stanął telebim na którym dyrektor GOKiS (dobrze wiecie kto) podjął decyzję o wyświetlaniu filmów oraz bajek dla mieszkańców w określonych godzinach oczywiście w Rynku. W niedużej odległości od telebimu znajdowało się boisko dla dzieci przygotowane specjalnie na mistrzostwa świata w piłce nożnej, gdzie dzieci korzystały z niego podczas wyświetlanych seansów filmowych. Jednego dnia w godzinach popołudniowych, gdzie w Prusickim Rynku przebywały oczywiście dzieci wraz z rodzicami (okres wakacyjny) oraz grupy osób opisanych wyżej, został wyemitowany film pt. PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY dozwolony w wieku 15+. Nie będę opisywał filmu ale sami Państwo wiecie akta przemocy, wulgaryzmów oraz sexu dla dzieci w wieku 5-13 lat (które znajdowały się na boisku) było tragicznym wyborem. Oczywiście sprawa została zgłoszona do gazety i co i nic, krótka wstawka i ustalone odpowiedzi. Taka sytuacja jeżeli by miała miejsce w miejscowości Trzebnica na bank pierwsza strona i osoby które wyświetliły film do zwolnienia. Można by śmiało pisać ale szkoda na to czasu bo przecież gra odbywa się do jednej bramki. Otwórzcie oczy ….

 2. witam,czy ktos moze wyłumaczyc [redakcja chyba najlepiej by wiedziala ], moze ktos wie ??? Dlaczego Skoda Oktawia , która jeżdzi burmistrz Prusic ,[należąca do podatnika Prusic] jest na numerach rejestracyjnych GA ……,a nie na DTR….,Czyją jest własnością,[ czy leasing,]jeżeli tak to ile gmina płaci,na ile lat ,??? Czy wypożyczona jeżeli tak ,to gdzie i za ile??? Czy może ktoś podarował jeżeli tak to kto??? dlaczego podatki za ten samochód idą ,-do innego powiatu , Czy gminne stać na to???—pomimo tego ze burmistrz łamie przepisy ruchu drogowego,parkując ,na łuku [w rynku] w niedozwolonym miejscu,gdzie może dojść do kolizji[i co wtedy]—pomijając fakt ze tym służbowym autem jeżdzi nawet na śniadanie do przydrorznego baru ??

 3. Pan redaktor wojuje wojuje i nic nie może zwojować, no ale cóż się dziwić pańscy chlebodawcy wymagają to trzeba spełniać ich żądania 🙂

  Dla tych, którzy dziwią się stronniczości nowej sugeruje przeprowadzić prosty rachunek ilość nakładu gazety ponoć 2-3 tys egz z tego sprzeda się z 2tys * 3,5 zł mamy ok 7 tys zł do tego jakieś reklamy , jak wyjdzie z 15 tys / miesięcznie max. Redakcja liczy kilka osób do tego opłaty itd jak by nie liczyć kasy ze sprzedaży samej gazety braknie więc musi być sponsoring . I nie powiem kto dokładnie sponsoruje nową ale powiem jakie ma przekonania polityczne , ale to chyba jest oczywiste.

  Pozdrawiam

 4. Anakonda Coś słabo u ciebie z matematyką. Przecież tygodni w miesiącu jest 4, a więc pomnóż wpływy przez 4. Nawet jeśli zakładasz tylko 15 tys. to razy 4 tygodnie, mamy 60 tys. A to, że gazeta ma płatne reklamy to chyba normalne. Usługa jak każda inna. W samorządowej to dopiero szopka, tam dokładają wszyscy mieszkańcy. A ilu jest pracowników i jaki koszt utrzymania tego bałaganu, chyba już nikt nie wie… Ale grunt, że foty burmistrza są i wszechobecna wazelina

 5. Jak można lać tak wodę Panie burmistrzu! Zapętlił się Pan w swej wypowiedzi tak, że nic z sęsem z tej rozmowy nie wynikło, jedna reguła ja nie, ja nic nie wiem. To jak nic nie wiesz, to oddaj posadę! A po drugie, wszystkie finanse są przez Pana kontrolowane, każda potrzeba wydania kwoty powyżej xxx zł, na różne cele gminne musi być przez Burmistrza podpisana i wyrażona Twa zgoda!!! Może tak nie jest HAHA

 6. nieopodal parkingu przy ulicy wałowej stoi niedokończone osiedle,ludzie wpłacili ,pieniądze,zostali oszukani,nie wiedzą co się dzieje, co będzie,,niedokończona budowa stoi i straszy,psuje widok trzebnicy.co dalej z tym fantem ???itd …A gazetę nową nie interesuje los ludzi pokrzywdzonych,budowa nie zabezpieczona,itd-a powinno jako medium niby dbającą o wszystko i wszystkich

  • To osiedle było budowane z pieniędzy prywatnych (pieniądzie klientów, banków i dewelopera), Wałowa jest budowana z pięniedzy publicznych, w tym moich i twoich podatków. Czujesz różnicę?

   • przecież już pisali o tej wałowej nie raz, cały czas piszą ,najlepiej było jak nie było tam chodnika,a po co tam chodnik jest potrzebny po drugiej stronie jest i tak nie ma kto chodzić,chyba psy i koty spacerują.Burmistrz rzeczywiście nie ma na co wydawać jest tyle ważniejszych spraw w gminie.Jak rower kupujesz to masz gwarancje jakas ,tak samo jak zle zrobili chodnik to musieli tez i poprawic na gwarancji.nic nie czujesz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here