Jeśli chcesz załatwić coś w urzędzie przed świętami, to musisz pospieszyć się… Jak urzędy pracują w Wigilię?

331

W większości różnych placówek poniedziałek 24 grudnia będzie dniem wolnym od pracy. Urzędy Miejskie odrabiały wolną Wigilię.

Urzędy Miejskie w Trzebnicy, Obornikach Śl., Żmigrodzie, a także w Prusicach będą w najbliższy poniedziałek nieczynne.

Urząd Gminy w Zawoni będzie natomiast pracował w Wigilię. Jeszcze w środę otrzymaliśmy informację, że czas pracy nie został skrócony i Urząd może być czynny nawet do 16.

Urząd Gminy w Wiszni Małej także będzie czynny w Wigilię. Urzędnicy będą w pracy do godz. 14. Jak się dowiedzieliśmy, również 31 grudnia urzędnicy będą do dyspozycji mieszkańców do godz. 14.

W Wigilię natomiast nie załatwimy żadnej sprawy w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, które będzie nieczynne.

3 KOMENTARZY

 1. Aresztowano pewnego burmistrza: https://wiadomosci.wp.pl/boguszow-gorce-nowo-zaprzysiezony-burmistrz-zatrzymany-przez-policje-jest-podejrzany-o-korupcje-6329538518484609a
  za wydanie decyzji (uwaga!): „sprawa dotyczy oświetlenia ulicznego w mieście. Firma nie była w stanie wywiązać się z terminu oddania inwestycji. Aby nie płacić kary, poprosiła burmistrza o wydłużenie daty. Za wydanie korzystnej decyzji Jacek C. miał zażyczyć sobie 50 tys. zł.”

  Niektórzy widać mogą załatwiać sprawy, jak urząd zamknięty, he, he

  A swoją drogą korupcja ma wiele wspólnego z zawieranymi przez gminę umowami, dlatego też, nie tylko ich rejestr, ale i treść powinna podlegać także publicznej kontroli i być transparentna! Proszę naszych radnych o wnikliwy audyt umów, zwłaszcza tych, które były przedmiotem odmowy udostępnienia informacji publicznej, a jak czasu stanie, to wszystkich.

 2. Czysto teoretycznie sytuację, jak opisana powyżej, można odwrócić i to z płacenia kar taki nieuczciwy burmistrz może czerpać korzyści. Np. dla gminy zaciągającej dług w parabanku na drakońskich warunkach i nie spłacającej rat w terminie najczęstszą sankcją są dotkliwe kary finansowe płacone z publicznego grosza, oprócz i tak drańskiego oprocentowania umownego.
  Każda taka sytuacja to konkretny przychód dla firmy parabankowej, a pieniądze są przecież publiczne.

  Korupcja w samorządzie może mieć miliony twarzy, dlatego potrzebna jest stała kontrola publiczna, medialna, kontrola ze strony opozycji i organów państwowych, żeby szybko zadziałać w razie potrzeby i złapać winnych za gardło. Uczciwi włodarze z reguły nie mają nic do ukrycia:)

  Ufaj, ale kontroluj! Nie ufasz? Kontroluj! Nie wiesz, czy zaufać? Kontroluj! Zaufałeś? Bądź czujny – kontroluj!

  • Zgadzam się! pieniądze są publiczne, z naszych podatków, czyli nasze, nie żadnego burmistrza, czy naczelnika! Ludziska muszą być skuteczni w pilnowaniu władzy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here