„Perły operowe i świąteczne” w Obornikach Śl.

273
Dominika Zamara

W piątek 14 grudnia, o godz. 19 w sali widowiskowej OOK odbędzie się koncert „Perły operowe i świąteczne”. Wstęp jest wolny, a rezerwacja bezpłatnych wejściówek odbywa się w sekretariacie OOK i pod nr 71 310 12 51.

Dominika Zamara, sopranistka, laureatka stypendium we włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy.

Regularnie śpiewa w Stanach Zjednoczonych w takich salach koncertowych jak Lincoln Center. Zaśpiewa w New Yorku w Metropolitan Opera ze 130 osobowa orkiestra. Koncertowała w Meksyku w sali koncertowej najbardziej prestiżowej w Ameryce Łacińskiej Manuel Ponce Hall. Laureatka wielu prestiżowych nagród.

David Boldrini, wybitny pianista, kompozytor oraz dyrygent z Florencji. Laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych, jest dyrektorem artystycznym Italian Opera in Florence. Koncertuje na całym świecie, a zadebiutował w Carnegie Hall w New Yorku. Wydal około 10 płyt z muzyka fortepianową. Dyrygował z około 20 operami w całych Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Korei i Chinach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here