Strażacy alarmują, że jeśli nie zastosujesz się do ich zaleceń, poinformują inspektora

307
Sprawdzenie stanu technicznego, szczelności i drożności przewodów kominowych to podstawowe czynności, które w dużej mierze eliminują możliwość zapalenia się sadzy

W ostatnim tygodniu strażacy aż 4 razy wyjeżdżali do pożarów kominów. Mogłoby się wydawać, że taka paląca się w przewodzie kominowym sadza to błahostka.

Prawda jest jednak taka, że wysoka temperatura może nie tylko spowodować pęknięcie i uszkodzenie komina, ale jest śmiertelnie niebezpieczna, bo przez szpary może wydobywać się zabójczy czad.

Strażacy ostrzegają ale także… informują inspektora

Jak powiedział nam Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków, w ostatnim czasie strażacy złożyli dwa zawiadomienia do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, w którym poinformowali, że stan techniczny kominów, przewodów kominowych czy też różnych instalacji grzewczych budzi wątpliwość służb. A wszystko to dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Być może niektórzy z Czytelników pamiętają, jak w poprzednim okresie grzewczym strażacy kilka razy upominali jednego w właścicieli mieszkań, który przez nieszczelny komin, paląc w piecu, podtruwał sąsiadów.

Warto nie tylko regularnie robić przeglądy kominiarskie, czyścić kominy, ale także zaopatrzyć się w czujki tlenku węgla. Nie bez powodu czad nazywa się „cichym zabójcą” – to niechlubne miano zawdzięcza temu, że jest niewyczuwalny, a śmiertelnie niebezpieczny.

Pamiętajmy, że pożar może nam zabrać życie, zdrowie oraz cały dobytek życia

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here