„AFERA Z ŁĄCZNIKIEM”. Posłuchajcie co mówią: burmistrz, sekretarz i przewodniczący rady. Naprawdę warto…

957
Tak odpowiadają urzędnicy, gdy zapytaliśmy, kto wykreślił budowę łącznika podziemnego

Burmistrz robi sobie kolejne zdjęcia na budowie hali widowiskowej. A my pytamy, kto wykreślił łącznik? Odpowiedź urzędu: inwestor. Czy arogancja trzebnickich urzędników wchodzi na nowy poziom? Posłuchajcie nagrań.

Podziemny  łącznik, który miał być bezpiecznym przejściem dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, do nowej hali sportowej, został w tajemniczych okolicznościach wykreślony z umowy z wykonawcą. Wykreślenia dokonano w aneksie nr 4, ale w protokole konieczności, na podstawie którego powstał aneks, nie ma słowa o potrzebie usunięcia tej budowy. Aneks podpisał sekretarz urzędu Daniel Buczak i skarbnik Barbara Krokowska. Buczak twierdzi, że on tego nie wykreślił. Czy zrobiła to skarbnik? A może ktoś trzeci?

Publikujemy rozmowę z sekretarzem Danielem Buczakiem. To co mówi jest szokujące, sami posłuchajcie:

Aneks podpisał Buczak i skarbnik Barbara Krokowska. Zapytaliśmy czy to ona dokonała wykreślenia łącznika. Posłuchajcie co powiedziała:

To jednak nie wszystko. O wykreślenie łącznika zapytaliśmy także przewodniczącego rady Mateusza Stanisza, który jest managerem w podległym gminie ośrodku kultury. Warto posłuchać jak odpowiada i co mówi:

I na koniec przysłowiowa „wisienka na torcie”. Na komisji oświaty, o łącznik próbował zapytać „starych radnych”, nowo wybrany radny czyli Krzysztof Śmiertka. Posłuchajcie co zrobił burmistrz Marek Długozima. Warto nagrania posłuchać do końca, a usłyszycie jak swój mandat radnego wykonuje Marek Koliński.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here