Silikażel – gdzie znajduje zastosowanie?

153

Silikażel to produkt świetnie spełniający się w roli osuszacza i pochłaniacza wilgoci występujący w formie granulek. Poprzez kontakt z wilgocią zmienia swój kolor. Silikażel, innymi słowy żel krzemionkowy, to tworzywo intensywnie higroskopijne, co jest spowodowane ilością porów na jego powierzchni. Świetnie radzi sobie z wilgocią, wodą czy parą wodną. To jedyny na rynku produkt, który jest wielokrotnego użytku, i który zbiera ciecze z powietrza podczas transportu, czy ochrania przed wilgocią wrażliwe towary. Jest on ekologiczny i wielorazowy w użytkowaniu. Ułatwieniem jest jego zmieniający się pod wpływem wilgoci kolor. Sygnalizuje tym, czy mamy problem z wilgocią, czy nie.

Silikażel suchy posiada kolor pomarańczowy, wilgotny- szary lub biały

Używając silikażelu należy pamiętać o bezpieczeństwie, choć on sam w sobie nie tworzy dużego zagrożenia. Jest bardzo tani w produkcji, przy czym ekologiczny w eksploatacji. Świetnie sprawdza się na dłuższą perspektywę jego funkcjonowania. Występuje on w różnych formach. Bardzo skuteczne są transformatory wypełnione żelem krzemionkowym.

Zastosowanie silikażelu ma bardzo szerokie spektrum

Ma on wiele zalet, począwszy od jego łagodności dla przyrody i wielorazową funkcjonalność, poprzez pobieranie olejów i gazów w eksykatorach, a skończywszy na klarownym systemie pracy – po zmianie koloru wiadomo, kiedy należy osuszyć lub wymienić żelowy wkład. Używa się go do funkcjonowania odwilżaczy transformatorów w energetyce, ale można go zauważyć także w przemyśle modowym. Te małe paczuszki w pudełkach od butów to właśnie silikażel. Dzięki niemu buty mogą przetrwać długą podróż i bez względu na warunki atmosferyczne dotrą one pod ustalony adres bez jakiegokolwiek ich naruszenia. Również żel krzemionkowy występuje w formie nośnika katalizatorów i wypełniacza w przemyśle gumowym. Można go również spotkać w żwirku higienicznym dla kota.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here