Dyrektor z „powołania”, bez konkursu

1675
Burmistrz Robert Lewandowski i nowy dyrektor ŻOK-u - Robert Grabkowski

Jak się okazuje, wybór nowego dyrektora wzbudza zaciekawienie mieszkańców. Z prośbą o interwencję zgłosił się do nas Czytelnik.

„Jestem mieszkańcem Gminy Żmigród. Chciałbym, aby Państwo się zainteresowali wyborem dyrektora ŻOK-u w Żmigrodzie. Jak to się stało, że dyrektorem została w ogóle osoba bez żadnego konkursu? Żadnych informacji nie było, że ŻOK jest bez dyrektora aktualnie. Nie wiem nawet czy ktoś wiedział, że Pan Skiba złożył wymówienie. Nagle dzisiaj na Facebook pojawia się informacja, że burmistrz wita nowego dyrektora ZPK w Żmigrodzie, byłego komendanta Policji pana Grabkowskiego. Proszę się zainteresować tą sprawą” – napisał do nas jeden z mieszkańców (dane do wiadomości redakcji).

O okoliczności wyboru nowego dyrektora zapytaliśmy
burmistrza Roberta Lewandowskiego.

Więcej w NOWej gazecie trzebnickiej lub e-wydaniu, które kupisz tutaj

 

5 KOMENTARZY

    • Zgodnie z art.16 ustawy o dzialalnosci kulturalnej wymagany jest konkurs na stanowisko dyrektora placowki kultury. Mozna ten zapis ominac ale trzeba wystapic do ministra kultury i dziedzictwa narodowego o zgode na zatrudnienienie z ominieciem trybu art. 16.

  1. Ale przecież wybraliśta Lolo i on może sobie robić co chce. Zawsze mówiłech, że PIS i PO nawet nie dorastają do pięt PSL-owi w nepotyzmie. To najgorsze co może być wybrać PSLOWCA dla każdej gminy, powiatu etc. Im z wszystkimi po drodze byle by do się.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here