Prezenty świąteczne dla seniorów – co kupić pod choinkę dziadkom?

99

Prezenty religijne

Jeśli zależy ci na prezencie trafionym, a jednocześnie uniwersalnym zastanów się nad akcesoriami i ozdobami związanymi z wiarą. Najczęściej kupowane prezenty tego typu to figurki z obrazami świętych np. Ojca Pio, Papieża Franciszka, a zwłaszcza Jana Pawła II. Jeśli twój budżet jest niewielki postaw na różaniec, pokrowiec na książeczkę czy medalik bądź zawieszkę. Sprawdź, jak duży wybór różnych akcesoriów związanych z wiarą znajdziesz w sklepach internetowych.

Ciekawą alternatywą dla figurek i medalików mogą być wyroby klasztorne. Są to produkty rzemieślnicze, wytwarzane przez osoby duchowne. Najczęściej naturalne i z unikalnej receptury. Wśród nich mogą znaleźć się przetwory z owoców i warzyw, miód, czekolady, herbaty, wina, a także mydła czy oleje. Jak również przedmioty codziennego użytku. Podarunek taki nie tylko będzie doskonałym pomysłem na prezent, ale również wspomoże przy okazji akcję charytatywną lub wspólnotę, która utrzymuje się z produkcji.

Prezenty ozdoby

Każdy z nas kocha ozdoby i drobne akcesoria do wystroju wnętrz, dlatego fantazyjna zastawa czy haftowany obrus mogą stać się hitem przy każdej okazji, zwłaszcza podczas świątecznego obdarowywania. Właściwie pomysły na tego typu podarunki są nieskończone i ogranicza nas jedynie własna pomysłowość oraz budżet.

Osoby starsze będą zadowolone z pięknych porcelanowych filiżanek, nowych zasłon lub kryształowego wazonu. Zastanów się, co pasuje do mieszkania twoich dziadków, jakie kolory mają ściany, a jakie meble i wtedy dobierz dodatki.

Jeśli twoi dziadkowie mają naturę zbieracza lub są kolekcjonerami, postaraj się o zakup unikalnych eksponatów do ich kolekcji bądź specjalistycznych futerałów, antyram czy witryn, w których zebrane przedmioty będą doskonale wyglądały a ich układanie i czyszczenie będzie łatwiejsze.

Prezenty funkcjonalne

Absolutny faworyt wśród rodzajów prezentów. Jednak wybranie tego właściwego może być łatwiejsze, niż zorientowanie się czego potrzebuje osoba, którą chcemy obdarować. Jeśli nie jesteś w stanie określić, co potrzeba twoim dziadkom, delikatnie porusz taki temat przy niezobowiązującej rozmowie.  Czasem warto postawić na proste jednak użyteczne przedmioty codziennego użytku, które dodatkowo mogą być piękne i wysokiej jakości. Nowa koszula, szalik i pasek mogą być doskonałym pomysłem dla dziadka, a babcię ucieszą skórzane rękawiczki, torebka czy funkcjonalny dodatek do kuchni.

Jeśli twoi dziadkowie mają hobby, któremu często się oddają, zapytaj czy nie potrzeba im nowych przyrządów. Nowa automatyczna wędka lub maszyna do szycia z oczkiem powiększającym nie obciążą twojego budżetu, a radość z ich posiadania będzie tak samo duża przy każdym użyciu.

Lista którą prezentujemy w tym artykule jest przykładowa i powinna służyć jedynie za inspirację. Jeśli masz pomysł na inny ciekawy podarunek, bądź chcesz zrobić coś własnoręcznie nie wahaj się. Dziadkowie na pewno docenią każdy gest, a zwłaszcza pamięć o nich.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here