Kredyt gotówkowy czy pożyczka prywatna? Co lepsze kiedy potrzebujemy gotówki?

203

Czy kredyt gotówkowy to dobre wyjście, kiedy potrzeba nam pieniędzy? A może jednak lepiej zdecydować się na pożyczkę prywatną? Jak się okazuje, oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Z kredytem gotówkowym mamy do czynienia wtedy, gdy pożyczamy pieniądze w banku – ten rodzaj kredytu, w przeciwieństwie do innych, możemy przeznaczyć na dowolny cel, pod warunkiem, że nie będzie on związany z działalnością gospodarczą. Bank nie będzie kontrolował sposobu, w jaki wykorzystamy uzyskane środki.

Kredyty nie są przyznawane od ręki – z reguły trzeba spełnić szereg formalności. Banki sprawdzają naszą zdolność kredytową, czerpiąc informacje między innymi z Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Dłużników. Wymagają też zwykle zaświadczenia o dochodach. Wszystko po to, by mogły zminimalizować swoje ryzyko.

Udzielanie kredytów regulowane jest przez prawo bankowe oraz ustawę o kredycie konsumpcyjnym. W stosunku do pożyczek są znacznie bardziej regulowane prawnie i nadzorowane przez państwo, co zapewnia kredytobiorcom bezpieczeństwo. Można znaleźć więcej informacji dotyczących kredytu gotówkowego na hotmoney.pl, udostępniona jest tam również porównywarka, z której warto skorzystać, jeśli akurat poszukujecie kredytu.

Czym jest pożyczka prywatna?

O pożyczkę można starać się w różnych miejscach – w banku, firmie pożyczkowej, spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Ale jest jeszcze jedna opcja – pożyczka prywatna. Mówimy o takiej w sytuacji, gdy pożyczamy pieniądze od osoby prywatnej. Osobą tą może być ktoś z rodziny lub przyjaciel – czasem najłatwiej poprosić o pożyczenie pieniędzy kogoś, kogo znamy i z kim jesteśmy w dobrych relacjach. Jednak pożyczkę można wziąć też od kogoś, kogo nie znamy.

Jakie są zalety pożyczek prywatnych?

Dla części osób potrzebujących pieniędzy, pożyczka prywatna może być kuszącym rozwiązaniem ze względu na większa swobodę. Ze znajomym czy członkiem rodziny możemy śmiało negocjować warunki – wiadomo, że zasady będą tu bardziej elastyczne.

Bez względu na to, czy pożyczamy od kogoś, kogo znamy, czy też znajdziemy ofertę przez internet, pożyczki prywatne charakteryzują się też brakiem zbędnych formalności. Jeśli ich kwota nie przekracza 500 zł, nie ma nawet obowiązku spisywania umowy.

Czy pożyczka prywatna jest bezpieczna?

Niestety to, co stanowi zaletę takich pożyczek – mniejsze obwarowanie przepisami – może być i wadą, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo. Oczywiście kiedy pożyczamy od członka rodziny bądź przyjaciela, do którego mamy zaufanie, nie mamy takiego problemu. Ale pożyczanie od nieznanej nam osoby może budzić już pewne obawy.

Zasady udzielania tego typu pożyczki są regulowane przez przepisy Kodeksu Cywilnego. Jeżeli pożyczona kwota przekracza 500 zł, należy sporządzić umowę na piśmie. To zabezpieczenie, które pozwoli dochodzić swych spraw przed sądem, jeżeli pożyczkodawca albo pożyczkobiorca okaże się nie całkiem uczciwy. W razie problemów można też zwrócić się do Komisji Nadzoru Finansowego – zadaniem tej instytucji jest między innymi czuwanie nad firmami pożyczkowymi.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka prywatna – co lepsze?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. To, jak odpowiemy na owo pytanie, zależeć będzie od sytuacji i naszych konkretnych potrzeb. Plusem pożyczek prywatnych jest to, że – jak wspomnieliśmy – można się często swobodnie dogadać co do warunków. Możemy zatem liczyć na całkowity brak oprocentowania, a kwota może być wyższa, niż ta, na którą mielibyśmy szansę liczyć w banku.

Jeśli jednak zajdą jakieś nieprawidłowości, nie będziemy podlegać ochronie prawa bankowego, ustawy o kredycie konsumenckim, ani ustawy antylichwiarskiej.

Kredyty gotówkowe nie dają nam takiej elastyczności. Tutaj nie mamy takiego pola, by dogadać się co do warunków. Za to jest to wyjście bezpieczniejsze. Kredytodawcę obowiązuje szereg prawnych regulacji, które mają zadbać o to, by wszystko odbyło się na przejrzystych i uczciwych warunkach.

SPONSOROWANE

7 KOMENTARZY

 1. Dzień dobry,

  Szukasz pożyczki biznesowej, pożyczek osobistych, kredytów hipotecznych, samochodu
  pożyczki, kredyty studenckie, kredyty konsolidacyjne, pożyczki bez zabezpieczenia, ryzyko
  kapitał itp. … Jesteś we właściwym miejscu
  Twoje rozwiązania kredytowe! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który pożycza
  Osoby i firmy o niskim oprocentowaniu i przystępne
  Stopa procentowa w wysokości 2%. Skontaktuj się z nami przez e-mail: richardloanfund@gmail.com OR whatsapp +14089154446

 2. Potrzebujesz pożyczki lub odrzuciłeś swój bank wcześniej, jest to okazja, której szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takie jak kredyty dla przedsiębiorstw, kredyty samochodowe, kredyty korporacyjne, venture capital, kredyty mieszkaniowe, pożyczki studenckie lub dowolne kredyty z oprocentowaniem 3%. Zainteresowane osoby powinny teraz skontaktować się z nami: annajakub.eu@gmail.com

 3. Jesteśmy chrześcijańską organizacją, która pomaga ludziom w potrzebie pomocy finansowej. Więc jeśli przechodzisz trudności finansowe lub masz kłopoty finansowe i potrzebujesz środków na założenie własnej firmy, spłacenie rachunków, skontaktowanie się z nami teraz, oferujemy tutaj wszelkiego rodzaju pożyczki, oferujemy 3% kredytu rocznie bez stresu, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: ckf53744@gmail.com

  3% oferta pożyczki, aplikuj teraz

 4. Cześć wszystkim, jestem comerciente szuka pożyczek na trzy lata. Po kilku odrzuceniu mojej prośby o Bank

  Skontaktowałem się z Panem PLANCQ, który sprawił mi uśmiech. Otrzymałem €38 000 i moja ciocia otrzymała również

  pożyczkę w wysokości €50 000 i mam kilku kolegów, którzy również otrzymali pożyczki na ich poziomie bez problemów.

  Aby uzyskać więcej informacji, proszę po prostu skontaktować się z nim pocztą elektroniczną na:

  plancqamichel@gmail.com lub przez WhatsApp + 33683565294

 5. Dzień dobry, nazywam się Monique Fourie. Jestem obywatelką USA. Chcę świadczyć o dobrym pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców internetowych w naszym kraju, wszyscy obiecują mi pożyczkę po zmuszeniu mnie do zapłacenia dużo opłat, które nie dają nic i nie dają żadnego pozytywnego wyniku. straciłem ciężko zarobione pieniądze i było to w sumie 5580,00 $. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądając na oszalałego, kiedy natrafiłem na zeznanie mężczyzny, który również został oszukany i ostatecznie został połączony z legalną firmą pożyczkową o nazwie SOS FINANCE Loan Limited, gdzie w końcu otrzymał pożyczkę, więc postanowiłem się skontaktować ta sama firma pożyczkowa, a następnie opowiedziała mi swoją historię o tym, jak zostałam oszukana przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko sprawili mi więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, bo dostanę pożyczkę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru, żeby się z nimi skontaktować. i ta wielka firma dostała ode mnie pożyczkę w wysokości 500 000,00 USD i dziś jestem zadowolony z mojej rodziny i złożyłem sobie przysięgę, że będę nadal zeznawał w Internecie o tym, jak otrzymałem moją pożyczkę. uprzejmie i szybko skontaktuj się z nimi dzisiaj w sprawie pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: (rj4952967@gmail.com) Wierzę, że inni ludzie również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy WhatsApp: +18329000689

 6. Dzień dobry, nazywam się Monique Fourie. Jestem obywatelem USA. Chcę zaświadczyć o dobrym pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak zostali oszukani przez 4 różnych pożyczkodawców internetowych w naszym kraju, wszyscy obiecują mi pożyczkę po zmuszeniu mnie do zapłacenia wielu opłat, które nic nie dają i nie dają pozytywnych rezultatów. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i było to w sumie 5580,00 $. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądając na szalonego, natknąłem się na zeznania mężczyzny, który również został oszukany i ostatecznie podłączony do legalnej firmy pożyczkowej SOS FINANCE Loan Limited, gdzie w końcu dostał pożyczkę, więc postanowiłem skontaktuj się z tą samą firmą pożyczkową, a następnie opowiedziała mi swoją historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko sprawili mi więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, ponieważ dostanę pożyczkę od ich firmy i dokonałem właściwego wyboru, aby się z nimi skontaktować. i ta duża firma otrzymała ode mnie pożyczkę w wysokości 500 000,00 USD i dziś jestem zadowolony z mojej rodziny i złożyłem przysięgę, że będę nadal świadczyć w Internecie o tym, jak otrzymałem moją pożyczkę. uprzejmie i szybko skontaktuj się z nimi dzisiaj w sprawie pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: (rj4952967@gmail.com) Wierzę, że inni ludzie również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy WhatsApp: +18329000689

 7. Dzień dobry, nazywam się Monique Fourie. Jestem obywatelką USA. Chcę świadczyć o dobrym pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców internetowych w naszym kraju, wszyscy obiecują mi pożyczkę po zmuszeniu mnie do zapłacenia dużo opłat, które nie dają nic i nie dają żadnego pozytywnego wyniku. straciłem ciężko zarobione pieniądze i było to w sumie 5580,00 $. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądając na oszalałego, kiedy natrafiłem na zeznanie mężczyzny, który również został oszukany i ostatecznie został połączony z legalną firmą pożyczkową o nazwie SOS FINANCE Loan Limited, gdzie w końcu otrzymał pożyczkę, więc postanowiłem się skontaktować ta sama firma pożyczkowa, a następnie opowiedziała mi swoją historię o tym, jak zostałam oszukana przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko sprawili mi więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, bo dostanę pożyczkę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru, żeby się z nimi skontaktować. i ta wielka firma dostała ode mnie pożyczkę w wysokości 500 000,00 USD i dziś jestem zadowolony z mojej rodziny i złożyłem sobie przysięgę, że będę nadal zeznawał w Internecie o tym, jak otrzymałem moją pożyczkę. uprzejmie i szybko skontaktuj się z nimi dzisiaj w sprawie pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: (rj4952967@gmail.com) Wierzę, że inni ludzie również składają zeznania w sprawie tego samego uczciwego pożyczkodawcy WhatsApp: 18329000689

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here