Korupcja polityczna w powiecie?

2760
Dobrze płatne stanowisko prezesa lub wiceprezesa w spółce Skarbu Państwa w zamian za rezygnację z kandydowania na starostę powiatu trzebnickiego i oddanie głosu na kandydatkę popieraną przez PiS – taką propozycję miała otrzymać jedna z radnych powiatowych, która została wybrana na nową kadencję. To korupcja polityczna czy przestępstwo polegające na próbie przekupstwa, jak mówi jeden z radnych elektów?
Do naszej redakcji zgłosił się jeden z radnych powiatowych, który został wybrany na rozpoczynającą się, nową kadencję samorządową. Na ręce redaktora naczelnego złożył oświadczenie, w którym stwierdził, że na spotkaniu organizacyjnym radnych, którzy uzyskali mandaty radnych z ramienia Koalicji Platforma.Nowoczesna oraz Wspólnoty Samorządowo – Ludowej, radna Małgorzata Matusiak mówiła, że dostała propozycję nie do odrzucenia: jeśli zrezygnuje z kandydowania na stanowisko starosty, będzie mogła wybierać spośród dobrze płatnych stanowisk w spółkach skarbu państwa, które po podpisaniu umowy koalicyjnej pomiędzy PiS a Bezpartyjnymi radnymi w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przejdą pod ich zarząd. Propozycję miała jej składać osoba która powoływała się na Anną Morawicką.
  • Co dokładnie było w oświadczeniu radnego?
  • Jaką propozycję dostała Małgorzata Matusiak i czy zamierza z niej skorzystać?
  • Co o sprawie mówi inny radny elekt – Paweł Oleś, który też miał być rzekomo poddawany naciskom w sprawie głosowania?
  • Co w tej sprawie ma do powiedzenia Anna Morawiecka?
Cały artykuł i dalszy ciąg sprawy możesz przeczytać TUTAJ

8 KOMENTARZY

  1. Chętnie zostanę prezesem w stawach milickich, albo w spółce KGHM-u:) Co mam zrobić? Czy zapisanie się do partii wystarczy? Czy sama przynależność do partii sprawi, że dzięki wyłącznie politycznym kompetencjom i miernocie charekteru będę mógł być dyrektorem w KGHM-ie, trzebnickim szpitalu, czy spółce technologicznej? 3 x TAK, bo liczy się partia i jej człowiek partii, nie publiczny grosz, ani efektywność w jego gospodarowaniu!!!! Towarzysze Obywatele partia zawsze daje wiele!!!! O wiele więcej, niż to, o czym myślicie, o wiele więcej niż to o czym marzycie!!! O wiele więcej, jesteście w stanie sobie wyobrazić!!! Sky is the limit!!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here