Kolizja drogowa – Jak się zachować, jaką autolawetę wybrać?

66

Prawie 70% Polaków posiada lub posiadało samochód w swoim życiu.  Na chwilę obecną w 2018 roku w Polsce jest zarejestrowanych 28 milionów pojazdów w tym aż 22 aut osobowych. Jak wiemy wybranie transportu drogowego oprócz realnych korzyści, niesie za sobą również niebezpieczeństwa. Podróżując możemy trafić na „gumę”, uszkodzić samochód podczas wypadku lub nasze auto odmówi nam posłuszeństwa. Podpowiadamy jak dobrze zachować się po wypadku, jaką lawetę wybrać?

Procedura podczas wypadku, czyli czekając na pomoc

Na sam początek przedstawiamy przydatne informacje, jak powinno zachować się po wypadku lub kolizji drogowej.

  1. Sygnalizacja usterki – Powinniśmy zasygnalizować usterkę innym kierowcom szczególnie na drodze szybkiego ruchu, autostradzie A4 lub w trudnych warunkach pogodowych takich jak mgła czy ulewny deszcz. Dla ochrony siebie i innych uczestników ruchu drogowego – koniecznie włącz oświetlenie awaryjne
  2. Montaż trójkąta ostrzegawczego – Po upewnieniu się, że możesz bezpiecznie opuścić pojazd. Wyjdź i umieść za pojazdem trójkąt ostrzegawczy. Dzięki temu dasz ostrzeżenie innym podróżującym.
  3. Pomoc medyczna – Jeśli w wypadku ucierpiały inne osoby, koniecznie udziel im podstawowej pomocy medycznej. Pierwsza pomoc jest szczególnie ważna przy otwartych ranach, w których należy zatamować krwotok. Warto wziąć ze sobą apteczkę medyczną.
  4. Wezwanie służb – W przypadku ryzyka wystąpienia pożaru lub poważnej kolizji. Koniecznie zadzwoń pod 112 i poinformuj policję i straż pożarną oraz służby medyczne.
  5. Autolaweta – Gdy nasz samochód „odmówił” nam posłuszeństwa np. poprzez uszkodzony silnik, uszkodzone koło lub inne zdarzenia drogowe. Koniecznie zadzwoń po autolawetę, która pomoże Ci rozwiązać problem. Warto wybrać dobrą firmę, która szybko do nas dojedzie i nam pomoże.

Czemu warto korzystać z autolawety?

  • praktycznie natychmiastowa pomoc na danym regionie (wystarczy wpisać w Google frazę pomoc drogowa + miejscowość)
  • profesjonalna pomoc, podczas wypadku kierowca lawety zadba o Twój samochód, abyś mógł/a spokojnie wrócić do domu
  • kompleksowa usługa – kierowca lawety od razu przetransportuje Twoje uszkodzone auto do warsztatu mechanicznego, dzięki czemu po kilku dniach Twoje auto znowu będzie sprawne do użytku.

Pomoc drogowa Zgorzelec

Pomoc drogowa to bardzo ważna sprawa, dlatego warto mieć pod ręką namiar do dobrej firmy zajmującej się pomocą drogową. Taką firmą na terenie Zgorzelca (woj. dolnośląskie) jest zdecydowanie holowanie-zgorzelec.pl, która świadczy holowanie drogowe na autostradzie A4 oraz drogach krajowych. Firma w swojej ofercie posiada skuteczny i bezpieczny transport drogowy na terenie takich miast jak ZgorzelecBolesławiecJędrychowice jak również miasta przy granicy Czech.

Podsumowanie

Stosując się do naszego poradnika, bezpiecznie wyjdziesz z każdego wypadku. Zawsze pamiętaj aby posiadać apteczkę, gaśnicę, koło zapasowe oraz numer do dobrej autolawety w swojej okolicy.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here